2. - Испания
  3. Райо Валекано с безпроблемна победа над Алмерия, Селта печели гостуването си на Леванте (ВИДЕО)

Алмерия без победа в пет поредни мача

Райо Валекано се наложи с 3:1 над отбора на Алмерия в мач от ХХVIII кръг на испанската Примера дивисион. Домакините откриха резултата в 38-та минута с попадение на Алберто Буено. В 57-та минута Хоакин Ларивей увеличи преднината на Валекано на 2:0. Петнайсет минути по-късно Алмерия успя да върне едно попадение след страхотен изстрел на Фернандо Сориано, който не остави шансове на вратаря на домакините. Точка на спора сложи Хоакин Ларивей, който отбеляза за втори път в 77-та минута оформяйки крайния резултат 3:1.

Отборът на Райо Валекано е в серия от три поредни победи и след днешния успех се изкачи на 16-то място с 29 точки. В другата крайност е тимът на Алмерия, който в пет поредни мача е без  победа и изпадна до 19-та позиция във временното класиране с 26 точки.

В друг двубой от днешния кръг на Примера дивисион Леванте загуби домакинството си на Селта с 0:1. Единственият гол в мача бе отбелязан в 19-та минута от 27-годишния нападател на „келтите” Мануел Дуран-Нолито. След тази загуба Леванте се смъкна на 10-то място във временното класиране с 36 точки, докато Селта е с 33 точки на 11-то място.

Сензация в Ла Лига! Осасуна вкара 4 на Барса (ВИДЕО)

Каталунците безсилни в Памплома

Анчелоти: Свикнали сме и без Мбапе

Нападателят аут за дербито с Атлетико

ОБЗОР: Атлетико пречупи Селта в 90-ата минута (ВИДЕО)

С гол на резервата Хулиан Алварес

Време е за нова победа на Валенсия

"Прилепите" са притиснати до стената

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1