3. Милан с трета поредна загуба, Абиати изгонен още в петата минута (ВИДЕО)

Милан с трета поредна загуба, Абиати изгонен още в петата минута (ВИДЕО)

"Росонерите" вече са в долната половина на таблицата

Отборът на Милан записа трета поредна загуба в Серия "А", след като в мач от 28-ия кръг на италианското първенство загуби домакинството си на Парма с 2:4. "Пармалатите" поведоха с два гола на Антонио Касано. Милан достигна до равенството чрез Адил Рами и Марио Балотели от дузпа, но Амаури и Джонатан Биабиани хвърлиха в нок-аут домакините.

"Росонерите" останаха с човек по-малко още в петата минута, след като вратарят Кристиян Абиати бе изгонен за нарушение срещу Скелото. Микаел Есеиен отстъпи мястото си на резервния вратар Марко Амелия, който обаче не успя да спаси дузпата на Антонио Касано и Парма поведе.

Шест минути след началото на втората част Касано удвои преднината на Пара. След прекрасно центриране на Акуа по земя, Касано си освободи място за стрелба и заби топката в долния десен ъгъл на Амелия.

Милан бързо се върна в двубоя и намали в 56-ата минута. След центриране от корнер Рами се извиси най-високо и отбеляза. 20 минути по-късно Балотели от пресилена дузпа за нарушение на Оби срещу Монтоливо.

Само две минути след изравнителния гол на Балотели обаче Парма отново поведе. След центриране на Скелото Амаури с технично отиграване с пета прати за трети път топката във вратата на Милан. А добавеното време Биабиани направи нещата за Кларънс Зеедорф, отбелязвайки и четвърто попадение за "пармалатите".

Парма продължава изключителното си представяне в Серия "А" през този сезон и остава на петата позиция с 46 точки, докато Милан вече е във втората половина на таблицата, като вече е 11-и с 35 точки.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)