Генков не е вкарвал от близо 5 часа и половина

В отсъствието на контузения Валери Божинов се очаква Цветан Генков да води атаката на Левски в Коматево днес

В отсъствието на контузения Валери Божинов се очаква Цветан Генков да води атаката на Левски в Коматево днес. Таранът почти сигурно ще бъде предпочетен пред Димитър Макриев, който разочарова в последния двубой с ЦСКА.

Генков започна сезона като титуляр, но в края на есенните мачове бе изместен от Макриев. А през пролетта двубоите неизменно започваше Божинов.

От Генков се очакваше много, но активът му на Терена" не е впечатляващ. В 20 мача в А група има 4 попадения, а за купата в 2 двубоя има два гола (и двата при гостуването на Пирин Гоце Делчев).

В момента таранът не е вкарвал от 31 октомври миналата година, когато донесе победата с 3:2 над Локо Пловдив на "Лаута". Генков бе точен в 85-ата минута. Оттогава започна като титуляр 8 3 мача и влезе като резерва в още 5, но не порази противниковата мрежа. Така серията му без гол продължава точно 322 минути - 5 часа и 22 минути!