2. Волейбол
  3. ЦСКА взе победата над Монтана в 1/4 финалните плейофи (СНИМКИ)

ЦСКА взе победата над Монтана в 1/4 финалните плейофи (СНИМКИ)

Червените се наложиха с 3:1 гейма и поведоха в серията с 1:0

ЦСКА постигна важна победа с 3:1 гейма като гост на Монтана и поведе с 1:0 в 1/4 финалните плейофи от Суперлигата при мъжете. Подкрепени мощно от 50-ина фенове гостите взеха сравнително леко първите 2 гейма. В третия Монтана поведе с 11:3 и треньорът на ЦСКА Сашо Попов даде почивка на всичките си основни състезатели. Това даде резултат и те спечелиха четвъртата част с 25:20. В най-решителните моменти посрещането на домакините се пропука, което се оказа решаващо за изхода от мача.

Най-резултатен за Монтана бе капитанът Бранимир Баев с 14 точки. По 13 точки добавиха Димитър Маринков и 213-сантиметровият гигант Цанко Цанков. Капитанът на ЦСКА Ивайло Стефанов пък стана топреализатор на двубоя с 16 точки, с 15 точки мача завърши Красимир Георгиев. След победната точка волейболистите на ЦСКА и треньорския щаб на гостите отидоха да поздравят агитката и си направиха снимка за спомен с нея. Реваншът е на 23 март в столичната зала „Васил Симов” и ще бъде предаван пряко по БНТ2 и БНТсвят.

Монтана – ЦСКА 1:3 (22:25, 20:25, 25:11, 20:25)

Монтана: Иван Крачев 3, Венцислав Рагин 9, Георги Михов 12, Любомир Агонцев 1, Димитър Маринков 13, Бранимир Баев-кап. 14, Георги Георгиев-либеро (Цанко Цанков 13, Владимир Лобутов 1, , Явор Генов). Треньор: Северин Димитров.

ЦСКА: Милен Илиев 11, Бранимир Грозданов 14, Георги Сеганов 2, Ивайло Стефанов 16, Красимир Георгиев 15, Живко Иванов 6, Мартин Иванов-либеро (Тодор Костов 1, Яни Георгиев 1, Велизар Кьосев, Владимир Станков, Радослав Парапунов). Треньор: Александър Попов.

Съдии: Добри Добрев, Кирил Стоянов.