Порто отстрани Наполи и провали мечтите на Рафаел Бенитес (ВИДЕО)

“Драконите” се възползваха от грешките на противника и стигнаха до 2:2 в реванша

Порто се пресъедини към четвъртъфиналистите в Лига Европа. “Драконите”  стигнаха до равеството с  Наполи в срещата реванш, изиграна на стадион “Сан Паоло”, с резултат 2:2 и с общ 3:2 продължават да мечтаят във втория  по престижност клубен турнир.

Голмайстори за португалците станаха Набил Гиас и Рикардо Куарешма през второто полувреме. Точни  за Наполи бяха Горан Пандев и Дуван Запата. Така, старши треньорът на италианците Рафаел Бенитес няма да може да защити трофея от Лига Европа, спечелен миналия сезон с Челси.

През по-голямата част от двубоя домакините доминираха и създадоха много голови ситуации, но така и не успява да се възползват от тях. Голмайсторът Пандев и Гонсало Игуаин направиха фрапиращи пропуски, които напълно спокойно можеха да решат изхода в тази среща. Вместо това обаче, Наполи ще продължи да се бори в Серия А, като единественият италианския отбор тази година на европейската сцена остана Ювентус.

Голът за домакините падна в 21-ата минута, когато Игуаин намери по перфектен начин Пандев, който сам срещу вратаря елегантно го прехвръли и оплете топката в мрежата. След това натискът им продължи, но без резултат.

През второто полувреме футболистите на Порто заиграха с по-голяма увереност и логично стигнаха до двата гола. В 69-ата минута след страхотна атака Фернандо изведе Набил Гилас на стрелкова позиция и той със силен удар простреля Хосе Рейна - 1:1. В 72-ата минута пък Стивън Дефур се измъкна и стреля, но в гредата. В 76-ата минута обаче гостите окончателно решиха мача вкарвайки втори гол. Рикардо Куарешма бе оставен да финтира двама защитници в наказателното поле и със силен удар заби кълбото в мрежата за 1:2.

До края на срещата Наполи обсади вратата на Порто. Влезлият като резерва Запата оформи крайното 2:2 след бърза атака.