3. Нечувано: Показаха червен картон на грешен „топчия” в мач №1000 на Венгер (ВИДЕО)

Челси вкара 4 гола на Арсенал за едно полувреме, а Андре Маринър сгреши комично

Лондонското дерби срещу Челси се превърна в истински кошмар за Арсенал.

Мениджърът на „топчиите” Арсен Венгер ги изведе на „Стамфорд Бридж” в юбилейния си мач №1000, но първият двубой от XXXI кръг на Висшата лига нагледно показа защо френският специалист все още няма победа над мениджъра на „сините” Жозе Моуриньо.

Играчите на Венгер излязоха разконцентрирани и още в петата минута Самуел Ето’о откри резултата в полза на Челси, а в седмата Андре Шурле направи 2:0.

В 10-ата минута пък Ето’о се контузи и бе заменен принудително от Фернандо Торес, а в 16-ата дойде най-любопитният момент в двубоя.

Тогава Алекс Окслейд-Чембърлейн изби с ръка удар по посока на вратата и реферът Андре Маринър посочи дузпата.

Вместо да изгони 20-годишното крило обаче, арбитърът показа директен червен картон на… Киърън Гибс, въпреки че Окс чистосърдечно си призна няколко пъти грешката пред очите му.

Впоследствие Еден Азар оформи класическата преднина на домакините от бялата точка в 17-ата минута, а в 41-ата Оскар обезсърчи гостите с четвърти гол и така на практика обезмисли второто полувреме на двубоя.

Преди неговото начало Челси имаше 4 точки преднина на върха в класирането пред третия в таблицата Арсенал, който има равен актив с втория Ливърпул, преди визитата на мърсисайдци в Уелс на Кардиф.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня