3. Челси посрами Арсенал в юбилейния мач на Венгер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси посрами Арсенал в юбилейния мач на Венгер (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” вкараха 6 гола на безпомощните „артилеристи”, реферът изгони грешен човек, а Моу остана непобеден от Арсен

Юбилейният мач №1000 на Арсен Венгер начело на Арсенал се превърна в истински кошмар за „топчиите”, които бяха разбити от Челси с 6:0 на „Стамфорд Бридж”.

Първият двубой от XXXI кръг на Висшата лига нагледно показа защо френският специалист все още няма победа над мениджъра на „сините” Жозе Моуриньо.

Играчите на Венгер излязоха разконцентрирани и още в петата минута Самуел Ето’о откри резултата в полза на Челси, а в седмата Андре Шурле направи 2:0.

В 10-ата минута пък голмайсторът Ето’о се контузи и бе заменен принудително от Фернандо Торес, а в 16-ата дойде най-спорният момент в срещата.

Тогава Алекс Окслейд-Чембърлейн изби с ръка удар по посока на вратата и реферът Андре Маринър логично посочи дузпата. Вместо да изгони 20-годишното крило обаче, арбитърът показа директен червен картон на Киърън Гибс, въпреки че Окс чистосърдечно си призна няколко пъти грешката пред очите му.

Впоследствие Еден Азар оформи класическата преднина на домакините от бялата точка в 17-ата минута, а в 41-ата Оскар обезсърчи гостите с четвърти гол и така на практика обезсмисли второто полувреме на двубоя.

След почивката домакините очаквано намалиха оборотите, но въпреки това отбелязаха още две безответни попадения.

В 66-ата минута отново Оскар направи резултата 5:0 с премерен удар от границата на наказателното поле, а секунди след попадението си бе заменен от Мохамед Салах.

Египтянинът се нуждаеше от точно 4 минути, за да оформи крайния резултат с дебютното си попадение за Челси след трансфера си през зимата.

До края не се стигна до нови голове, но въпреки това мачът ще остане в историята не само под №1000 на Венгер, но и като най-изразителната победа на „сините” под ръководството на Жозе Моуриньо.

Арсенал пък записа няколко антирекорда, след като за втори път през сезона допусна 4 попадения за едно полувреме, а освен това инкасира половината от всичките си голове този сезон в едва три свои визити.

Така Венгер остана без победа над Жозе Моуриньо, а воденият от него тим вече изостава на 7 точки от лидера в класирането Челси.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня