Евертън с трудна победа над Суонзи (ВИДЕО)

Мичу се завърна в състава на "лебедите" след три месеца отсъствие

Отборът на Евертън се наложи трудно с 3:2 в домакинството си от XXXI кръг на Висшата лига над състава на Суонзи.

В 19-та минута Рос Баркли бе спънат в наказателното поле и съдията на двубоя Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар.  Минута по-късно Лейтън Бейнс бе безкомпромисен при изпълнението и откри резултата, 1:0 за Евертън.

13 минути по-късно след многоходова комбинация Уилфред Бони засече прострелно центриране от дясно на вратаря и върна равенството в двубоя, 1:1

В 53-та минута Ромелу Лукаку отново изведе „карамелите” в резултата. Пет минути по-късно след центриране от ъглов удар, Рос Баркли засече с глава и отбеляза трето попадение за тима на  Евертън.

В 70-та минута на срещата в игра за състава на „лебедите” след повече от три месеца отсъствие се завърна Мичу. Испанецът, който има 18 отбелязани попадения през миналия сезон, влезе на мястото, на отбелязалия попадението за „лебедите” Уилфред Бони.

Във втората минута на даденото продължение Ашли Уилямс успя да върне едно от попаденията, 3:2, но времето не стигна на уелския тим да стигне до обрат.

След победата „карамелите” имат 54т. и се изкачиха с една позиция нагоре във временното класиране на Висшата лига изпреварвайки отбора на Тотнъм.

Кризата за Суонзи се задълбочава, след като това е 6-ти пореден мач, в който „лебедите” не успяват да се поздравят с победа. Отборът на Суонзи се смъкна на 15-та позиция и е на 4 точки от зоната на изпадащите.

В другите изиграли се съботни двубои на XXXI кръг Хъл Сити се наложи над Уест Бромич с 2:0, Нюкясъл „излъга” Кристъл Палас с 1:0, с гол в 4-та минута на даденото от рефера продължение на второто полувреме, а Норич взе без проблеми домакинството си на Съндърланд с 2:0, като „черните котки” са в негативна серия от четири загуби и едно равенство в последните си пет двубоя.

Валентин Антов потегля към Германия или Франция?