3. Рууни вдъхнови Юнайтед за победа над Уест Хем с гол от над 40 метра (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" спечелиха с 2:0 на "Ъптън Парк", Рууни в топ 3 на голмайсторите за Юнайтед за всички времена

Манчестър Юнайтед победи Уест Хем като гост с 2:0 в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" се възстановиха след поражението с 0:3 от Ливърпул в предишния кръг, а вдъхновението на Юнайтед се казваше Уейн Рууни.

Английският нападател отбеляза и двете попадения за тима на Дейвид Мойс, като първото бе истинско бижу. С удар от над 40 метра Рууни даде преднина на Юнайтед, след което оформи и крайното 2:0 след щастлив рикошет.

"Червените дяволи" наложиха преса още от първата секунда, като до петата минута Фелайни и Мата пропуснаха да отбележат. След центриране от корнер Фелайни стеля с глава, но Анди Керъл изчисти топката от голлинията. Малко по-късно Мата открадна топката и стреля, но право в ръцете на Адриан.

В осмата минута Юнайтед поведе с уникално попадение на Уейн Рууни от над 40 метра, на което дори Дейвид Бекъм, който бе на трибуните, се възхити. Нападателят забеляза, че Адриан е излязъл доста пред голлинията си и стреля извеждайки "червените дяволи" напред в резултата.

25 минути по-късно с доста късмет Рууни отбеляза и втори гол. Йънг центрира в наказателното поле Марк Ноубъл се опита да изчисти топката, която обаче рикошира в тялото на Рууни и влезе за втори път във вратата на Адриан.

С второто си попадение в двубоя Уейн Рууни се превърна в третия най-резултатен футболист на Манчестър Юнайтед за всички времена. Английският нападател вече има 212 гола, като пред него са само Денис Лоу (237) и сър Боби Чарлтън (249).

През втората част Уест Хем имаше няколко възможности поне за почетно попадение, но "чуковете" винаги бъркаха в решителния пас.

Манчестър Юнайтед запазва седмата си позиция, като вече има актив от 51 точки, на три от петата позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Там в момента се намира бившият тим на Дейвид Мойс Евертън, който има и мач по-малко от "червените дяволи". За "чуковете" това бе трета поредна загуба. Уест Хем е 14-и с 31 точки, на шест от опасната зона.

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня