ЦСКА (М) настигна градските съперници Спартак и Динамо след класика над Анжи (ВИДЕО)

Георги Миланов игра 74 минути като титуляр и получи картон, африканска класа донесе успеха на "армейците"

ЦСКА (Москва) победи последния в руската Премиер лига Анжи с 3:0 като гост в среща от 22-ия кръг. Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА и остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от швейцареца Стивън Зубер. Българският национал си заработи и жълт картон в 65-ата минута.

Трите точки са много важни за отбора на Леонид Слуцки, който се изравни по точки (40) с градските си съперници Спартак и Динамо. Тези три отбора делят местата от трето до пето, които дават право на участие в Лига Европа, но Зенит (41 и мач по-малко) и Локомотив (М) (47) не са толкова далеч напред.

На „Анжи Арена” феновете на домакинте видяха поредната загуба за своя тим след финансовия колапс, който отне почти цялата класа в тима.
В 26-ата минута ЦСКА изпълни късо един корнер отдясно, Марио Фернандес центрира добре, пърият удар на Сейду Думбия беше спасен от вратаря Кержаков, но почти паднал котдивоарецът успя да направи добавка с крак за 1:0.

6 минути след почивката Ахмед Муса пое отляво и даде вликолепен пас по земя с външен фалц, който елиминира трима защитници и Думбия с лекота разстреля вратаря – 2:0.

Думбия върна жеста в 76-ата минута, когато много технично изведе Муса с пета и нигериеца не сбърка сам срещу вратаря – 3:0.

ЦСКА има 40 точки, колкото и Динамо (М) и Спартак (М) на местата от трето до пето, а Анжи „бодро” се е запътил към втория ешелон, защото е на последното 16-о място с 12 точки и е на цели 6 от зоната на плейаута.

Официално: Наш талант с трансфер във Вердер