3. Алмерия надви Реал (С) в стил "Ел Класико" с 4:3 и три дузпи, за да изплува над чертата

Баските изостанаха вече на цели 9 точки зад зона Шампионска лига

Алмерия надви Реал (С) в стил "Ел Класико" с 4:3 и три дузпи,  за да изплува над чертата
С победен гол в добавеното време Алмерия взе драматичен успех с 4:3 над Реал Сосиедад в последната среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Трите точки измъкнаха Алмерия от зоната на изпадащите и драстично намалиха шансовете на Сосиедад да се добере до 4-ото място, което праща в Шампионска лига.

Само ден след шоуто на „Бернабеу” и победата на Барселона с 4:3 над Реал Мадрид, сега отново резултатът, както и неадекватните отсъждания на съдиите се повториха. В Алмерия реферът Мигел Аиса отсъди три дузпи и играше главна роля.

Анхел Трухийо игра с ръка в наказателното поле и Реал Сосиедад получи дузпа, която бе вкарана от Карлос Вела за 1:0 в полза на гостите след 21 минути. 8 минути по-късно Сориано намери Оскар Диас, който изравни.

Гостите поведоха отново в 58-ата минуата, когато вратарят Клаудио Браво изрита силно напред, Агирече излезе сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 2:1.

Но съдията даде две спорни дузпи за Алмерия само в рамките на 5 минути и това обърна мача. Две доста дискусионни нарушения на Карлос Мартинес и Микел Гонзалес дадоха възможност на Верса да вкара и двете дузпи, с което Алмерия поведе с 3:2.

Драмата обаче не беше свършила и Маркел Бергара изравни с глава след центриране на резервата Гонзало Кастро 5 минути преди края.

В добавеното време крайният бранител Де Ла Бела опита да изчисти, но топката се отклони от резервата на Алмерия Калуа и влетя в мрежата – 4:3 и победа за домакините.

Реал Сосиедад остава на шесто място с 46 точки, но вече изостава на цели 9 зад местния съперник Атлетик Билбао, който е 4-и. Алмерия изплува над чертата и има 29 точки на 16-о място, но е само на една пред изпадащите.
Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня