2. Баскетбол
  3. Балкан победи БК Пея в мач от Балканската лига по баскетбол

Балкан победи БК Пея в мач от Балканската лига по баскетбол

Балкан (Ботевград) завърши с победа редовния сезон на Балканската лига. Възпитаниците на Александър Тодоров разгромиха гостуващия КБ Пея (Косово) с 96:76 (28:17, 17;21, 27:23, 24:15) точки.

Баскетболистите на Балкан, които още преди този мач си бяха осигурили класиране в плейофите, са на четвърто място в класирането с 25 точки след 9 победи и 7 загуби до момента. На 2-и април в първи мач от четвъртфиналите Балкан среща Теодо (Черна гора). Мачовете са на разменено гостуване.

Единствено първите пет минути на мача бяха равностойни, след което домакините изцяло имаха инициативата. Още в края на първата част те имаха аванс от 28:15 след тройка на Станимир Маринов, а на почивката водеха с 45:38.

През второто полувреме българските баскетболисти продължиха да доминират и в последните минути на два пъти повеждаха с 23 точки разлика. Играчите на Балкан реализираха 12 тройки от 25 опита и записаха общо 34 борби и 33 асистенции в мача.

За победителите се отличиха Ноа Далман с 23 точки и 7 борби, Лоугън Стъц с 16 точки и Павел Маринов с 14 точки и 8 асистенции. За КБ Пея най-полезни бяха Фредерик Хаус с 23 точки и Тео Шимович с 16 точки и 10 борби.