Байерн си гарантира рекордна титла най-рано в историята на немския футбол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Цели 7 кръга преди края отборът, воден от Пеп Гуардиола, събра недостижимите 77 точки, след като победи Херта с 3:1

Байерн (Мюнхен) спечели домашната титла най-рано в историята на германския футбол. Цели 7 кръга преди края отборът, воден от Пеп Гуардиола, събра недостижимите 77 точки, след като победи Херта с 3:1 в Берлин, и ще вдигне 24-а Салатиера, рекордна в Бундеслигата.

За самия Гуардиола това пък е трети трофей начело на баварците след по-ранните успехи в Европейската Суперкупа и Световното клубно първенство.

Празненствата започнаха още преди началото на мача на пълния до краен предел „Олимпиащадион” в немската столица. Байерн се нуждаеше от победа, за да стане шампион, но и равенство в рурското дерби между най-близкия преследвач Борусия (Дортмунд) и Шалке 04, което и стана, щеше да свърши работа.

Байерн обаче разчиташе само на себе си и започна да се забавлява от първата минута. Още в 6-ата те откриха резултата. За Тони Кроос, за когото няма яснота дали ще остане в Мюнхен, не бе проблем да отбележи след страхотна работа на Мюлер по десния фланг.

Марио Гьотце удвои в 14-ата с глава, възползвайки се от елегантно центриране на Швайнщайгер.

До почивката Томас Мюлер удари греда, а веднъж ювелирно прехвърли излезлия напред вратар, но не улучи.

Херта изостри вниманието през второто полувреме, когато намали чрез Адриан Рамос от дузпа в стил Паненка. Но класата на Франк Рибери се показа 11 минути преди края, когато французинът фантастично прехвърли вратаря от малък ъгъл, за да придаде още по-голям блясък на баварския триумф. Асистира му Гьотце, който освободи пространство.

Така, Байерн, който постигна 10-а поредна победа като гост и увеличи серията си без загуба на 52 в шампионата, вече има преднина от недостижимите 25 точки пред втория Борусия (Дортмунд) след 25 победи в 27 мача, дублирайки своята титла.

Рурското дерби в Дортмунд завърши 0:0.