2. - Германия
  3. Байер Леверкузен прекъсна черна серия (ВИДЕО)

Байер Леверкузен прекъсна черна серия (ВИДЕО)

"Аспирините" се наложиха с 3:1 като гост на Аугсбург

Байер Леверкузен се наложи с 3:1 при гостуването на Аугсбург в XXVII кръг на Бундеслигата. „Аспирините” прекъснаха кошмарната си серия от пет поредни мача във всички турнири без победа, като в четири от тях Байер инкасира загуби.

Тимът на Сами Хюпия откри резултата още в 11-та минута след попадение на Щефан Кислинг, 0:1 за Байер. При този резултат двата отбора се оттеглиха на полувремето. Четвърт час след началото на второто полувреме Аугсбург се върна в двубоя с попадение на Тобиас Вернер.

Резултатът претърпя отново промяна едва в края на мача. Три минути бяха достатъчни на „аспирините” да обезсърчат домакините от Аугсбург. В 80-та минута корейският нападател Хьон-Мин Сон отбеляза за 1:2, а три минути по-късно неговият съотборник Емре Кан оформи крайният резултат Аугсбург – Байер Леверкузен 1:3.

След победата Байер остава на 4-та позиция във временното класиране с 47 точки, а тимът на Аугсбург е на 8-мо място с 39 точки.

В други срещи от XXVII кръг Нюрнберг спечели домакинството си на Щутгарт с 2:0, Хофенхайм безпроблемно спечели срещу гостуващият тим на Хановер 96 с 3:1, Хамбургер завърши наравно с Фрайбург 1:1, а Айнтрахт взе три точки след домакинска победа над Борусия (М) с минималното 1:0.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)