Юве потрепери, но Тевес развали рекордната серия без загуба на Парма (ВИДЕО)

15-а поредна победа за "Старата госпожа" у дома в Серия А, Тевес излезе начело при голмайсторите

Ювентус победи у дома Парма с 2:1 в 30-ия междинен кръг на Серия А и отново увеличи преднината си на върха на 14 точки пред втория Рома. Карлос Тевес вкара и двата гола за „бианконерите” през първата част, а след почивката Юве заспа и бившият игра на тима Молинаро намали за „дуковете”.

Съдията Лука Банти обаче даде спорен директен червен картон на друг бивш играч на Юве – Амаури, за удар с лакът срещу Киелини във въздуха и Парма доигра с 10 души. После пък реферът не даде дузпа за домакините за игра с ръка след шут на Тевес от пряк свободен удар.

И двата отбора бяха в невероятни серии преди мача. Ювентус имаше 14 поредни победи у дома и днес ги направи 15, но така прекъсна клубния рекорд на Парма от 17 поредни срещи без загуба в Серия А. Последната загуба за отбора на Донадони беше на 2 ноември именно от Ювентус. Победата беше шеста поредна за тима на Конте в похода към трето поредно Скудето.

В 17-ата минута Парма имаше първата добра възможност, когато Молинаро центрира за Лукарели, но Буфон отрази волето му от няколко метра.

Но Тевес надбяга Палета отдясно в 25-ата минута и ударът мина през ръцете на Миранте преди да спре в далечния ляв ъгъл за 1:0. Любопитно е, че именно защитникът Габриел Палета е спряган за трансфер при „Старата госпожа” през лятото.

Само още 7 минути бяха нужни на Тевес да удвои. Аржентинецът пусна вдясно за Видал, който стреля, Миранте изби, но Тевес направи точна добавка между вратар и защитник за 2:0 и поведе в листата на голмайсторите в Серия А с 18-ото си попадение за сезона.

Диас Фелипе едва не си вкара автогол при опит да пресече ниско центриране на Видал за Йоренте, но вратарят Миранте внимаваше и лови.
През втората част Ювентус сякаш не беше на терена и Парма напълно заслужаваше да измъкне нещо от срещата, макар да не успя.

Бившият играч на Ювентус Кристиан Молинаро върна интригата в 62-ата минута. Касерес изчисти лошо с глава на крака на Молинаро и левият бек с топовно воле оплете в левия ъгъл за 2:1.

Само три минути след този гол Амаури скочи за висока топка с Киелини и удари бранителя с лакът в главата. Реферът Банти показа диркетен червен картон на Амаури, който преди също беше част от тима на „бианконерите”, но решението беше доста дискусионно.

Маркизио замени Пирло, а Биабиани прати нещо средно между пас и удар покрай вратата по диагонала.

После резервата Куалярела стреля опасно, но вратарят лови, а Тевес искаше дузпа за игра с ръка на Молинаро при негов удар от пряк свободен удар, но реферът не отсъди нищо.

Минута преди края Буфон спаси силен удар от почти нулев ъгъл на Молинаро, топката беше точно пред крака на Скелото, но Маркизио смело изби точно пред него и Юве оцеля, за да запази трите точки.

Ювентус е лидер с 81 точки, а Парма остава с 47 на пета позиция.