Сан Антонио увеличи серията си на 16 поредни победи в НБА

Торонто се класира за плейофите за шести път в историята

Сан Антонио Спърс увеличи позитивната си серия на 16 поредни победи в първенството на НБА, след като се наложи със 133:102 като гост на Денвър. Марко Белинели вкара 27 точки, а Тим Дънкан добави 20 за победата на лидерите в Лигата. Резервата Пати Милс пък направи личен рекорд с 16 точки. Сан Антонио има още един мач пред себе си, в който може да изравни клубен рекорд от 1996-а година, когато отборът от 29-и февруари до 31-и март постига 17 последователни победи.

За домакините от Денвър, които претърпяха четвърта загуба в пет мача, Ранди Фой вкара 20 точки. Маями се наложи със 110:78 като гост над Детройт, като ЛеБрон Джеймс вкара 17 точки и даде 12 асистенции, както и спечели 10 борби. Гостите от Флорида направиха сериозен аванс в първите три части от мача, докато в последната основно си почиваха. За Джеймс това е 37-и трипъл-дабъл в кариерата и първи през сезона.

Гостите не разчитаха на останалите си звезди като Дуейн Уейд, Марио Чалмърс, Рей Алън и Грег Одън, а Крис Бош завърши с 15 точки. Удонис Хаслем вкара 17, като 12 от тях бяха в първата част на мача. В Торонто местният отбор победи Бостън със 105:103 и си гарантира първо участие в плейофите от сезон 2007/2008. Канадците имат 41 победи и 31 загуби и ще играят за шести път в 19-годишното си присъствие в НБА в елиминациите.

Амир Джонсън вкара победния кош 7 секунди преди сирената, а ДеМар ДеРозан завърши с 30 точки за 18-ата победа от 24 мача на собствен терен. Терънс Рос добави 17 точки, а Джерид Бейлис- 20, като 14 от тях бяха в последната четвърт. Вашингтон спечели като домакин срещу лидера на Изток Индиана с 91:78 и записа 37-а победа от началото на сезона.

Магьосниците от столицата са на 6-о място в Конференцията си и гледат уверено към участие в плейофите. За Индиана поражението е 21-о през този сезон от 73 изиграни мача. След две тежки поражения преди този мач, Джон Уол вкара 20 точки за успеха, а полският център Марчин Гортат добави 17 и 12 борби. Ал Харингтън завърши с 12, а 10 от тях бяха безответни в четвъртата част.

За гостите явно мачът беше част от отписаните след важната победа преди два дни над претендента за първата позиция на Изток- Маями, и стрелбата им не надвишаваше 35 процента. Минесота, който е извън зоната за втората фаза, разгроми Лейкърс със 143:107, една от най-тежките загуби за Езерняците в последните три сезона. Кевин Лав вкара 22 точки, спечели 10 борби и подаде 10 асистенции, което е едва втори в кариерата му трипъл-дабъл.

Падението на Лейкърс може да продължи, тъй като последният на Запад Юта има сходен актив и може да ги остави на дъното. Домакините водеха с 19 точки след първата част, с 37 след втората и с 40 след третата, а Никола Пекович вкара 26 точки преди да се контузи в глезена и да напусне корта.

Той имаше 9 от 10 успешни стрелби от игра, а Кевин Мартин добави 17 точки. Силно стартиралият през този сезон Портланд остана на 5-о място на Запад (47 победи, 27 загуби) въпреки победата над Чикаго с 91:74. Трейлблейзърс в един момент бяха 3-и, но изглежда, че ще вземат място в долната част на решетката на плейофите. Мо Уилямс завърши с 18 точки за тях, а общо петима играчи приключиха с двуцифрен личен актив.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Орландо- Шарлот 110:105 след продължение
Торонто- Бостън 105:103
Вашингтон- Индиана 91:78
Бруклин- Кливланд 108:97
Детройт- Маями 78:110
Чикаго- Портланд 74:91
Минесота- Лос Анджелис Лейкърс 143:107
Ню Орлиънс- Юта Джаз 102:95