2. Зимни спортове
  3. Юношеският национален отбор на България претърпя инфарктна загуба от Нова Зеландия на Световното първенство

Драматична загуба допуснаха юношеските национали по хокей на лед на Световното първенство при 18-годишните в група "А" на III дивизия.

Драматична загуба допуснаха юношеските национали по хокей на лед на Световното първенство при 18-годишните в група "А" на III дивизия. Нашите отстъпиха с 4:5 (2:2, 1:1, 1:2) на Нова Зеландия, като победната шейба за "кивитата" дойде 26 секунди финалната сирена. а Днес е почивен ден на първенството в столичния Зимен дворец на спорта,аа в неделя тимът ни излиза срещу Израел от 16:30 часа, когато ще стане ясно и окончателното класиране.

Българите повеждаха на два пъти в срещата са2:0 и 3:2, а още в 3-ата минута Атанас Генков откри резултата в полза на нашите. След малко над една минута Кристиян Семков увеличи преднината при асистенция на Костадин Давидов. Гостите обаче почти веднага върнаха гола, а 19 секунди по-късно стигнаха до 2:2 чрез Шон Браун.

Нашата селекция започна устремно втората част и в 5-ата минута отново беше напред в резултата след точния изстрел на Панев. Но 8 минути преди края на частта Лиъм Дейлмър изравни за пореден път - 3:3. а В третата третина новозеландците взеха преднина отново чрез Харисън Мейчърг, който вкара и първото попадение. Александър Панев вкара втория си гол в мача и направи 4:4 в 57:39 минута, като продълженията вече се виждаха. Но неудържимият днес Мейчърг ни вкара пети гол 26 секунди преди сирената и сложи точка на драмата.

Въпреки поражението, България все още може да се пребори за медали и дори за първото място при определено стечение на обстоятелствата.