3. Спорна дузпа донесе успех на Барса в дербито на Каталуня (ВИДЕО)

Спорна дузпа донесе успех на Барса в дербито на Каталуня (ВИДЕО)

Меси вкара от бялата точка и качи шампионите на върха в Примера

Испанският шампион Барселона оглави временното класиране на „Ла Лига”, след като регистрира минимален успех с 1:0 при визитата си на градския съперник Еспаньол в дербито на Каталуня от XXXI кръг на Примера.

Възпитаниците на Херардо Мартино стигнаха до петата си поредна победа във всички турнири изключително трудно, налагайки се с гол от дузпа на Лионел Меси в 77-ата минута.

Иначе те владееха инициативата през по-голямата част от двубоят на „Корнея ел Прат”, но така и не съумяваха да поразят целта, преди да се стигне до наказателния удар.

Той бе отсъден в 76-ата минута, когато топката срещна ръката на Хави Маркес в пеналта, макар преди това да останаха съмнения, че Неймар също си помага с ръка при овладяването на топката.

Така или иначе обаче, Лео Меси застана зад топката и бе безпогрешен от бялата точка – 1:0.

Едва пет минути по-късно вратарят на „папагалчетата” Кико Касия също игра с ръка, но извън наказателното си поле, а това доведе до директен червен картон.

Символичните домакини вече бяха извършили трите си смени и затова на под рамките на вратата застана превърналият се в грешник заради дузпата Хави Маркес.

До нови попадения обаче не се стигна и така Барса събра 75 точки и изпревари с 2 тимът на Атлетико Мадрид, който тази вечер гостува на Атлетик в Билбао. Еспаньол остана с 40 точки в актива си след 31 изиграни двубоя.