Кристъл Палас би Челси с автогол на Джон Тери (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борбата за шампионската титла в английската Висша лига стана още по-завързана

Борбата за шампионската титла в английската Висша лига стана още по-завързана и непредвидима, след като лидерът Челси инкасира изненадваща загуба с 0:1 при визитата си на борещия се за оцеляване тим на Кристъл Палас в двубой от XXXII кръг на Премиършип.

Поражението идва броени дни преди гостуването на „сините” в Париж на местния ПСЖ за ¼-финален мач от турнира Шампионска лига, а и едва седмица, след като те разбиха претендента за челните места Арсенал с 6:0 на собствения си стадион.

В съботния следобед обаче възпитаниците на Тони Пюлис стояха добре на терена и заслужено стигнаха до успеха, след автогол на капитана на гостите Джон Тери в 52-та минута.

Хората на Жозе Моуриньо се опитаха да се върнат в срещата, но можеха да допуснат и втори гол в заключителните минути.

Така те останаха с 69 точки в актива си на първата позиция, но вторият Ливърпул е само на една зад тях и ще излезе на върха, ако утре победи Тотнъм.

Манчестър Сити пък има шанс да настигне "сините", ако вземе гостуването си на Арсенал. Кристъл Палас пък се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите и вече има 31 в своя актив.