Час игра за Бербатов при изненадваща загуба на Монако от Евиан (ВИДЕО)

„Розите” надвиха „монегаските” с 1:0, вижте всички резултати

Евиан Тонтон Геяр изненадващо победи състава на Монако и го победи с 1:0 у дома в мач от XXXI кръг на френската Лига 1. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за гостите и остана на терена до 60-ата минута, в която бе заменен от Емануел Ревиер.

Благоевградчанинът се стара много, но този път не успя да изведе тима на Клаудио Раниери до трите точки. Берба създаде две чисти положения, но не успя да ги реализира, след като първо отправи удар над вратата, а после излезе сам срещу датския страж Йеспер Хансен, но стреля в тялото му.

Единственото и победно попадение за домакините отбеляза Седрик Монгонгу, който бе точен в 84-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Рикардо Карвальо в наказателното поле на Монако.

Така Евиан събра актив от 34 точки и дръпна с 5 точки на последния в зоната на изпадащите Валансиен, изравнявайки се с 16-ия Рен, който има и мач по-малко. Монако пък остава на второ място с актив от 63 точки, но разликата с първия в класирането ПСЖ продължава да се увеличава.