2. - Испания
  3. Гари Родригес и Елче с нова стъпка към оцеляването

Гари Родригес и Елче с нова стъпка към оцеляването

Бившето крило на Левски игра девет минути при равенството с Виляреал

Отборът на Елче успя да открадне точка като гост на седмия Виляреал, завършвайки 1:1 в мач от 31-вия кръг на Примера дивисион. Така Елче направи нова сериозна стъпка към оставането в елита на Испания.

Бившето крило на Левски Гари Родригес отново не започна като титуляр и се появи на терена едва в 81-вата минута.

И двете попадения паднаха още през първата част. Дамиан Суарес откри резултата за гостите в 31-вата минута с точно изпълнение от бялата точка. минута преди края на полувремето Жонатан Перейра изравни.

След точката, която взе днес, Елче вече остава на 15-ата позиция с 32 точки, на две над опасната зона. Виляреал е седми с 49, на една от Севиля и Реал (Сосиедад), които в момента заемат местата, даващи право на участие в Лига Европа.