3. Аугсбург прекъсна рекордната серия на Байерн от 53 мача без загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците загубиха с 0:1 на "SGL Арена", мислейки за реванша с Манчестър Юнайтед, вижте всички резултати в Германия

Аугсбург прекъсна рекордната серия на Байерн (Мюнхен) от 53 мача без загуба в Бундеслигата и победи новия стар шампион на Германия с 1:0 у дома. Байерн допусна първа загуба в Бундеслигата този сезон чак в 29-ия кръг. Баварците вече си осигуриха шампионската титла и изцяло мислят за реванша с Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на Шампионска лига след 1:1 на „Олд Трафорд”.

Байерн нямаше поражение в елита от октомври 2012 година, когато падна от Байер Леверкузен, но днес Пеп Гуардиола направи редица промени и съхрани силите на куп титуляри, а само Нойер, Кроос, Швайнщайгер и Мартинес играха от онези, които се изпрваиха срещу Юнайтед в Англия.

Аугсбург имаше много проблеми с контузии, но започна силно и Нойер се намеси в началото след шут на Острожек. Шакири стреля в аут при първата добра възможност за Байерн.

Аугсбург достигна до победния гол в 31-ата минута, когато баварците загубиха отляво, Байер намери Саша Мьолдерс и нападателят се разписа за 1:0.

Гуардиола пусна Гьотце и Алаба на почивката, а Манджукич изпусна отличен шанс секудни след подновяването на играта.

Нойер спаси в ситуация един на един срещу Есвайн, а Раул Бобадия удари гредата на Байерн.

Баварците натиснаха в края, но така и не стигнаха до гол и рекордната серия без загуба в Германия свърши.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи