Меси вкара две дузпи, Барса остана на точка от Атлетико

Каталунците биха Бетис с 3:1 у дома между двата мача с "дюшекчиите" в Шампионска лига

Барселона победи последния Бетис с 2:1 у дома в 32-ия кръг на Примера дивисион и запази дистанцията от само точка до лидера Атлетико (Мадрид), който по-рано днес надделя с 1:0 над Виляреал. Лионел Меси вкара дузпа в началото, Бетис си отбеляза автогол след почивката, а само минута по-късно Рубен Кастро намали, но попадението се оказа само почетно.

Каталунците вече имат 78 точки, а отборът на Диего Симеоне е лидер със 79. Реал Мадрид има 73 преди гостуването на Реал Сосиедад тази вечер. Бетис си остана дълбоко закотвен на дъното с 22 точки и чака само формалното потвърждение за изпадането си.

Пинто и Бартра замениха контузените Валдес и Бартра, а Фабрегас и Неймар получиха почивка предвид реванша с Атлетико (Мадрид) в Шампионска лига след няколко дни.

Каталунците логично започнаха с натиск и след 10 минути вратарят Адан спаси удар на Шави след връщане на Адриано от фланга.
В 14-ата минута Алексис Санчес показа бързи крака и финтира Фигераш, който го бутна, чилиецът падна и реферът Едуардо Прието даде дузпа. Лео Меси нямаше проблеми да прати вратарят в грешния ъгъл за 1:0.

Седрик отправи първия що годе опасен удар към Пинто, но той беше слаб. Барса отвърна със страхотен пропуск, когато Меси намери Адриано на крилото, а Санчес и Алвеш се разминаха с топката пред гола.

Иниеста намери как да подаде на Меси с гениален пас, а заграден от бранители аржентинецът стреля технично към далечния ъгъл, но покрай гредата.

Бетис започна по-добре втората част и опита да контролира топката, след като цяло първо полувреме се бранеше с 11 човека зад топката. Н’Диайе беше близо до изравняването, но Пинто внимаваше и изби рикоширалия му удар над гредата.

Вместо това, в 67-ата минута Адриано центрира остро и Жорди Фигераш насочи в собствената си врата за 2:0 с автогол.

Веднага след центъра севилци намериха сили да се върнат в мача. Резервата Рубен Кастро финтира Иниеста и мушна топката между опитващите се да избият Адриано и Масчерано за 2:1. Това беше шести гол на Кастро в шест мача срещу „блаугранас”.

Неймар и Фабрегас се появиха заедно на терена в 79-ата минута и бразилецът имаше нужда само от 6 минути, за да спечели дузпа. Неймар проби отляво и центрира, топката удари ръката на Хуанфран и съдията пак посочи бялата точка.

Вратарят Адан спаси първоначалния удар на Меси, но при добавката Меси не сбърка за крайното 3:1 с втория си гол в мача и негов 24-и през календарната 2014 година.