3. Класика на "Стамфорд Бридж" изведе Челси на върха в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Класика на "Стамфорд Бридж" изведе Челси на върха в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Салах, Лампард и Вилиян вкараха за 3:0 срещу Стоук Сити, Моуриньо имаше едно на ум и за реванша с ПСЖ в ШЛ

Челси победи Стоук Сити с убедителното 3:0 на „Стамфорд Бридж” в 33-ия кръг на Висшата лига и поне временно се качи на върха. Мохамед Салах през първата част и Лампард и Вилиян след почивката донесоха заслужени три точки за тима на Жозе Моуриньо.

Челси е лидер със 72 точки, Ливърпул има 71 и мач по-малко, а Манчестър Сити е със 70 и два мача по-малко.

Специалния имаше едно на ум за реванша с ПСЖ в Шампионска лига след неприятното 1:3 в Париж, затова остави на пейката Еден Азар, Оскар и Давид Луис.

Челси имаше седем поредни домакински победи над „грънчарите” и днес добави осма, а в седем от тези сблъсъци „сините” не са допускали и гол. Стоук беше в серия от три поредни победи, но тя намери своя категоричен край.

На „Стамфорд Бридж” домакините бъркаха доста в пасовете в първия четвърт част, но стесняваха постепенно обръча около Асмир Бегович.
Вилиян опита елегантен удар към горния десен ъгъл, но Бегович изби в корнер след лек рикошет. Одемвинге и Питърс допуснаха детински грешки, които позволиха на Торес да овладее на гърди пред вратата, но ударът му бе отразен от босненския страж.

Челси поведе след бързо отиграване на един тъч. В 32-ата минута топката бе хвърлена към Неманя Матич вляво, той се освободи от прекия си пазач и пусна успоредно по земя през наказателното поле и с едно докосване Мохамед Салах прати в мрежата въпреки намесата на вратаря за 1:0. Това беше втори гол на египтянина във Висшата лига след попадението му в мрежата на Арсенал.

Вилиян намери Салах сам вдясно веднага след гола, но той си поведе твърде силно и Бегович лови пред краката му.

Бранислав Иванович се разписа след центриране отдясно и вече се радваше, когато забеляза, че страничният съдия е вдигнал флага. Повторенията показаха, че имаше наистина тънка засада.

На почивката Марк Хюз направи две промени и пусна Чарли Адам и Анди Уилкинсън. Това също не помогна много на Стоук и Челси продължи да доминира.

Андре Шюрле беше лошо настъпен от Адам и Еден Азар го замени. Само секунди след появяването си на терена Азар чукна с петичка за Салах в наказателното поле и Уилкинсън спъна съвсем ненужно египтянина за дузпа.

Бегович изби удара на Лампард от бялаа точка, но топката остана централно пред вратата и Франк Лампард притича, за да довкара – 2:0.

Вилиян окончателно успокои всички в Западен Лондон и в 72-ата минута овладя пас на Салах пред наказателното поле преди да прати прецизен шут в десния ъгъл почти без засилка за 3:0.

До края Челси можеше да вкара още, но свали значително оборотите и се задоволи с трите гола, които го качиха на върха.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи