3. ВИДЕО: Борусия (Д) загря с обрат над Волфсбург за реванша с Реал

„Жълто-черните” с първа домакинска победа след три безуспешни мача

Борусия (Дортмунд) постигна обрат и в крайна сметка спечели с 2:1 домакинството си срещу Волфсбург от 29-ия кръг на германската Бундеслига.

„Жълто-черните” отново бяха подкрепяни от 80 000 зрители на своя „Сигнал Идуна Парк”, но в 34-ата минута Ивица Олич откри резултата и даде преднина на гостите.

Това им позволи да се оттеглят на почивка с гол аванс, който обаче те загубиха след паузата.

В 51-ата минута Марко Ройс асистира на голмайстора Роберт Левандовски, а в 77-ата самият Ройс оформи крайния резултат.

Така Борусия постигна първа победа на своя земя от три мача насам и загря подобаващо за домакинството си срещу Реал (Мадрид) от ¼-финалите на Шампионска лига.

„Жълто-черните” загубиха с 0:3 визитата си на „Сантяго Бернабеу”, а със спечелените три точки днес се отдалечиха на точно толкова от третия в таблицата тим на Шалке.

Волфсбург остана на шеста позиция с 47 точки от 29 мача.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи