Сърмов с травма след Литекс, пропуска дербито с ЦСКА

Веселин Минев също изпитва болки, но ще бъде на линия за мача на "Армията"

Футболистите на Ботев (Пловдив) не получиха почивка след победата над Литекс. "Канарчетата" започнаха новата седмица с тренировка в понеделник следобед, която бе възстановителна за играчите от стартовия състав и по-интензивна за останалата част от отбора.

В заниманието участие не взе Георги Сърмов, който напусна принудително терена в двубоя с ловчанлии само минути след появяването си в игра. След направените прегледи стана ясно, че халфът е с разтежение на заден бедрен мускул, като травмата със сигурност го вади от сметките за предстоящото гостуване на ЦСКА. Според първоначалните прогнози на медицинския екип, Сърмов ще отсъства от терена около две седмици.

С травма от мача е и Веселин Минев. Състоянието на националния защитник обаче е далеч по-добро и по всяка вероятност той ще бъде на линия за двубоя на "Българска армия".

Също контузия спря от юношеския национален отбор младия полузащитник на Ботев Серкан Юсеин. 18-годишният талант е с разтежение в прасеца от участието си в мача на U19 срещу Видима Раковски, в който Серкан се разписа два пъти за убедителната победа на малките "канарчета" с 6:0.

Официално: Юноша на Локо (София) подписа първи професионален договор