3. Атлетик (Билбао) изпусна дузпа, но надви Леванте с два гола на Адурис (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) изпусна дузпа, но надви Леванте с два гола на Адурис (ВИДЕО)

Баските биха с 2:1 на "Сиудад де Валенсия" и дръпнаха с 6 точки пред Севиля на 4-а позиция

Атлетик (Билбао) изпусна дузпа в началото, но с два гола през първата част на Ариц Адурис успя да победи Леванте с 2:1 като гост в последна среща от 32-ия кръг на Ла Лига. Така баските се укрепиха на 4-та позиция и смело гледат към квалификациите за Шампионска лига.

В началото Виктор центрира, защитник изчисти лошо и Давид Барал с глава засече малко над вратата.

След 12 минути игра Икер Муниаин проби с топка в крака в наказателното поле и Хуанфран го събори в гръб, което доведе до дузпа. От бялата точка защитникът на баските Мигел Сан Хосе обаче стреля покрай дясната греда в аут.

Пропуснатата дузпа не смути Атлетик и само три минути по-късно Маркел Сусаета пусна отдясно по земя за Адурис, който веднага шутира от точката на дузпата и след рикошет в крака на Винтра топката спря в левия ъгъл за 1:0.

Муниаин стреля много силно от дистанция, но на сантиметри над напречната греда. Точно в края на първата част Андер Ерера центрира страхотно отляво и качи на главата на Ариц Адурис, който от границата на вратарското поле намери близкия десен ъгъл – 2:0.

Точно в средата на втората част Рубен беше изведен отдясно, Микел Сан Хосе опита да избие острото му центриране, но топката описа парабола над вратаря Ираисос и падна в левия ъгъл за 1:2.

До края Леванте опита да изравни, но баските успяха да запазят своя аванс, а след последния съдийски сигнал реферът показа втори жълт картон за нападателя на домакините Давид Барал.

Атлетик Билбао стои уверено на четвърта позиция с 59 точки и има аванс от 6 пред петия Севиля. Леванте е точно в средата на 10-а позиция с 40 точки.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс