Каляри взе ценна точка срещу Сасуоло в битката за оцеляване

Дузпа стигна на сардинците за 1:1 при дебюта на новия треньор Иво Пулга

Каляри намали шансовете на Сасуоло да оцелее в Серия А като измъкна 1:1 на „Сита дел Триколоре” в Реджо Емилия.

И на двата отбора им липсваха по няколко ключови играчи, а Иво Пулга правеше своя дебют като треньор на Каляри след уволнението на Диего Лопес.

Сасуоло започна по-настървено мача и заслужено поведе в 36-ата минута. Симоне Заза се мушна между централните защитници след извеждащ пас на Сансоне и стреля точно под гредата за 1:0. Това беше седми гол за Заза през сезона и идеален начин да отпразнува повиквателната си за националния отбор на Италия.

Сардинците помрачиха радостта на своя домакин още в началните секунди на втората част. Ибарбо дриблира покрай Антеи и беше спънат за дузпа. Агим Ибраими не сбърка от бялата точка за 1:1.

Флоро Флорес влезе като резерва на мястото на Берарди и пропусна отличен шанс от 10-ина метра.

Каляри успя да задържи ценната точка до края и е на 15-то място с 33 точки след 33 мача. Сасуоло остана на предпоследното 19-о място с 25 точки и е на две от спасителния бряг засега.