3. Нафтата удари Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нафтата удари Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Изпадналите "шейхове" победиха трети съперник през този сезон благодарение на гол на Ерай Карадайъ след четвърт час игра

Нефтохимик победи трети съперник през този сезон, след като надделя минимално над Берое. С гол на юношата на Левски Ерай Карадайъ в 14-ата минута „шейховете” спечелиха с 1:0 срещата от 33-ия кръг на първенството, която се игра в Несебър.

Старозагорци, които претърпяха първа загуба в плейофите, са третият отбор, срещу който Нафтата постига успех. В течение на сезона на два пъти бяха победени Черноморец и Любимец.

Победата изкачва изпадналите бургазлии с едно място нагоре, като задминават друг изпаднал – Любимец, който вече е последен. „Дините” паднаха у дома от Локо София (0:2).

Берое пък не успя да си осигури и на теория оставането в елита, макар че това едва ли подлежи на съмнение.

Възпитаниците на Петър Хубчев бяха по-активният отбор на терена. Срещата се игра буквално пред вратата на домакините, като беройци създадоха повече голови положения и могат единствено да съжаляват за допуснатия резултат.

В 8-ата минута Спировски стреля директно от 30-метров свободен удар, топката среща дясната греда, търколи се по голлинията и Георги Петков я изби в корнер.

В 14-ата минута Нефтохимик поведе. Ивелин Янев проби отляво и пусна успореден на голлинията пас за Ерай Карадайъ, който бе оставен сам срещу Караджов в наказателното поле. Нападателят овладя и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Берое овладя играта след получения гол и действието се развиваше в половината на домакините. Удар на Мапуку от вратарското поле обаче мина на сантиметри от лявата греда.

6 минути преди почивката Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, но Костадин Георгиев боксира. Топката попадна в Салим Керкар, който центрира остро отляво, вратарят изби в краката на Георги Андонов, който стреля, но Георгиев успя да отбие и този удар.

През второто полувреме Берое натика Нефтохимик в тяхното поле, но гол не падаше. В 73-ата минута играч на домакините игра с ръка в наказателното си поле, но реферът Давидов прецени, че няма основания да се отсъди дузпа.

В края се получиха редица разбърквания в пеналта на Нафтата, но топката така и не влезе във вратата на домакините. В добавеното време Георги Андонов стреля с глава от вратарското поле, но прати покрай вратата.

Така Нефтохимик събра 19 точки и вече има точка повече от Любимец. Берое остава осми (1-ви във втората седмица) с 52 точки, със 17 над опасната зона.