Интер разби Сампдория с 4:0, Икарди вкара два на бившия си отбор (ВИДЕО)

Много страсти, червен картон, пропусната дузпа и 4 гола за Интер в Генуа

Интер разби Сампдория с 4:0 като гост в 33-ия кръг на Серия А в мач, който медиите в Италия оприличиха на сапунена опера заради много инциденти в него. Мауро Икарди вкара два гола срещу бившия си клуб, а по едно попадение добавиха Самуел и Паласио за изцяло аржентинска фиеста за „нерадзурите”.

Синиша Михайлович и Валтер Мадзари се изправиха срещу бившите си клубове. Освен това Макси Лопес излезе с екипа на „моряците” срещу бившия си съотборник и приятел Мауро Икарди, който му взе гаджето – горещата Уанда Нара. Именно затова Макси отказа да стисне ръката на Икарди преди мача и дори не го погледна в очите.

Икарди беше освиркван всеки път, когато играеше с топката, но именно той откри резултата с воле в 13-ата минута след пас на Паласио. Нападателят се израдва с традиционния си поздрав като сложи ръка зад ухото сякаш иска да чуе овациите, но го направи към агитката на домакините и това доведе до вълна негодувание, като дори Да Коста получи жълт картон, защото опита саморазправа с него.

Драмата продължи и Сампдория получи дузпа за нарушение на Ранокия срещу Гастадело. Макси Лопес застана зад топката и можеше да отмъсти, но Самир Ханданович спаси удара му. Това беше рекордна 15-а спасена дузпа за босненеца в Серия А.

Едер падна след намеса на Роландо, но получи жълт картон за симулация. Стана спречкване между играчите и Едер набързо получи втори жълт картон, което остави тима от Генуа с 10 души.

Самп натисна с човек по-малко до края на полувремето, но Ханданович спаси удари на Лопес, Сансоне и Сориано.

След почивката силите на домакините сякаш свършиха и Интер довърши съперника.

Гостите направиха фрапантни пропуски в началните минути на втората част, но след час игра Ернанес центрира от корнер и Валтер Самуел с глава направи 2:0.

Само три минути по-късно Ковачич пусна за Паласио, той центрира за Икарди и въпреки лошото си първо докосване нападателят от малък ъгъл се разписа за 3:0.

Рики Алварес намери Паласио и аржентинецът преодоля вратаря Да Коста в далечния ъгъл за крайното 4:0.

Интер се качи на пето място с 53 точки и е на две пред Парма. Сампдория остава на 12-а позиция с 41.