2. - Италия
  3. Фиорентина запази четвъртата позиция след луд мач във Верона (ВИДЕО)

Фиорентина запази четвъртата позиция след луд мач във Верона (ВИДЕО)

"Виолетовите" постигнаха успех с 5:3 и остават на пет точки пред Интер

Фиорентина победи Верона с 5:3 като гост в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и запази четвъртата позиция, както и теоретични шансове за зона "Шампионска лига", като са на девет точки зад третия Наполи.

Джакопо Сала откри резултата за домакините в 14-ата минута, но до края на полувремето "виолетовите" обърнаха резултата. Хуан Куадрадо изравни в 31-вата, а минута преди края на първото полувреме Алберто Акуилани изведе Фиорентина напред.

През втората част паднаха цели пет гола, като Борха Валеро сложи начало на головата фиеста в 63-тата, правейки резултата 3:1 за Фиорентина. В 69-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Марко Донадел получи директен червен картон, но четири минути по-късно Лука Тони намали резултата от дузпа.

Алесандро Матри отново даде преднина на Фиорентина от два гола с точно изпълнение от бялата точка, а Алберто Акуилани направи резултата 5:2 в полза на "виолетовите" в 86-ата минута.

В даденото от съдията продължение Верона стигна до трети гол, дело на Хуан Мануел Итурбе, който оформи крайното 5:3 за Фиорентина.

С тази победа "виолетовите" почти сигурно си осигуриха участие в Европа през следващия сезон, като имат аванс от седем точки пред шестия Парма. Основната цел на Фиорентина обаче е да запази четвъртото място, което дава право на директно участие в групите на Лига Европа. Верона остава на 10-ата позиция с актив от 46 точки.

В други неделни двубои от 33-тия кръг на Серия "А" Киево постигна успех с 4:2 като гост на Ливорно, а Торино победи Дженоа с 2:1 у дома.