Васев с първа победа начело на Локо (Сф) след успех над изпадналите "дини" (ВИДЕО)

Димитър Илиев и Даниел Генов се разписаха за столичните "железничари"

Локомотив (София) победи вече изпадналия Любимец с 2:0 като гост в мач от 33-рия кръг на "А" група. Головете за столичните "железничари" отбелязаха Димитър Илиев в 18-ата минута и Даниел Генов в 64-тата.

В 18-ата минута Илиев изведе гостите напред в резултата. Маркиньос открадна топката в средата на терена и намери нападателя на "железничарите", който с точен удар откри резултата.

Крайното 2:0 оформи Даниел Генов в 64-тата минута. Иво Иванов намери Даниел Генов, който се измъкна от засадата, и по подобие на първия гол осигури успеха за Локомотив.

Това бе първи успех за Димитър Васев начело на Локо (Сф), след като дебютира с равенство срещу Черноморец. Столичните "железничари" увеличиха аванса си на седем точки пред първия отбор в опасната зона - Черноморец, като вече имат 42. Любимец остава на последното място с 18.

СЪСТАВИ:

Любимец: 12. Рашков (к), 77. Колев, 14. Радев, 3. Грозев, 11. Митев (7. Вълчев 34'), 19. Алба, 8. Тевия (10. Стефанов 73'), 28. Кикарин, 17. Вълчанов (9. Христов 65'), 13. Яначков, 21. Капитанов.
Старши треньор: Воин Войнов

Локо (Сф): 1. Митрев, 5. Ранджелович, 6. Бранеков, 8. Трифонов (24. Гаров 81'), 14. Д. Илиев, 19. Генов, 16. Хаджиев, 26. И. Иванов, 28. Маркиньос (к) (11. Цанков 68'), 47. Раул (7. Писаров 63'), 69. Елтон.
Старши треньор: Димитър Васев

Жълти картони: Александър Бранеков.

Стадион: "Градски", Любимец.

Гл. съдия: Ангел Баялцалиев