2. - "А" група
  3. Беласица победи Сливен с 2:1 в хубав мач

Беласица победи Сливен с 2:1 в хубав мач

Беласица постигна победа над Сливен в мач от 15-тия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Вихрен” в Сандански.

Гостите от Сливен започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата още във 2-та минута, когато Миндев отправи удар към вратата на Беласица, но Манолов изби в корнер. В 11-ата минута съдията Георги Игнатов отсъди фаул в полза на гостите, а Иван Стоянов удари гредата. Домакините откриха резултата 26-ата минута, когато Георги Бижев получи топката в наказателното поле и от малко разстояние отбеляза гол, като по този начин изведе Беласица напред в резултата. В 34-ата минута грешка на Трифонов остави Коста Янев сам срещу вратаря Манолов, но националът не успя да насочи точно топката и тя излезе в аут. С тази ситуация опасностите през първото полувреме се изчерпаха, а впечатление направи, че двата отбора играха много коректно и зрителите наблюдаваха много качествен двубой за нивото на родните стандарти.

През втората част зрителите наблюдаваха отново високо темпо на игра, като ситуациите се редуваха и пред двете врати. В 56-ата минута Бето остана сам срещу Чавдаров, но ударът му бе неточен и пропусна да удвои резултата. В 65-ата минута Сертич успя да преодолее защитник на гостите, топката достигна до Бето, който на празна врата успя да удвои резултата. В 70-ата минута съдията отсъди дузпа за Сливен за игра с ръка на Христов, а 11-метровият наказателен удар бе успешно реализиран от Миндев само минута по-късно и по този начин резултатът стана 2:1. В 80-ата минута Исмаил Иса изпусна да изравни резултата, след като негов удар мина на сантиметри от напречната греда с което положенията до края на срещата се изчерпаха.