2. - "А" група
  3. Берое би с 2:0 поляци в Словения

Берое би с 2:0 поляци в Словения

Антонио Ливраменто и Владимир Зафиров бележат за старозагорци

Берое победи с 2:0 отбора на „Гурник” /Забже, Полша/ в контролна среща, играна тази вечер в град Зрече, Словения, съобщи сайтът на старозагорци.

Първата по-опасна ситуация за беройци дойде в 16-тата минута. Давид Каядо проби отляво и даде пас към Елио Мартинс, който се размина с топката и пропусна да открие резултата.

От близо 24 метра в 24 –тата минута Тодор Христов със силен шут разтресе горната греда на полската врата, но топката тупна пред голлинията.

В 33 –тата минута при центриране Мартинс засече с глава, но полски защитник изби пред вратата. Резултатът се запази 0:0 до края на първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на беройци и в 50 –тата минута Антонио Ливраменто проби защитата на „Гурник” и от малък ъгал шутира топката, която се удари в страничната града и се оплете в мрежата за 1:0.

Първата смяна на зелено-белите бе в 52 –та минута, когато Педро Еуженио излезе, а на негово място влезе Здравко Илиев. Пет минути по - късно при разбъркване пред вратата на поляците, Каядо шутира топката, тя се удари в гредата и излезе в аут.

В 59 –та минута последва добра комбинация, при която Каядо подаде на Владимир Зафиров и той с плътен удар реализира за 2:0.

Старши-треньорът Ивко Ганчев извърши смяна като пусна Деудоне Овона на мястото на Веско Пенев, а в 70 –та минута Каядо бе заменен от Иван Горанов. В 74 –та минута Мартин Райнов смени Елиаш Да Силва.

Четири минути по-късно последва двойна смяна - Мартинс отстъпи на Георги Динков, а Мирослав Енчев замени Владимир Зафиров.

До края на мача резултатът остана непроменен и така беройци записаха втора поредна победа в контролните срещи в Рогла /Словения/.

Стартов състав на „Берое”:

Теодор Скорчев, Педро Еудженио, Димитър Везалов, Владимир Зафиров, Веско Пенев, Елиаш Да Силва, Стефан Велев, Тодор Христов, Антонио Ливраменто, Давид Каядо, Елио Мартинс;

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби