2. - "А" група
  3. Берое громи с 6:0 в Стара Загора

Берое громи с 6:0 в Стара Загора

Кукула и Еривалдо дебютираха за „зелено-белите“, нападателят се разписа срещу Черноморец

Берое победи с 6:0 Черноморец (Бургас) в контролна среща, която се игра в Стара Загора.

Кукула и Еривалдо дебютираха за „зелено-белите“ в неофициален двубой, а нападателят отбеляза и първото си попадение за тима.

По два гола отбелязаха Октавио и Алиун Фал, а още един добави Макоута.

Берое организира добра атака в 16-ата минута. Иван Минчев подаде към Крум Стоянов, който центрира в наказателното поле на Черноморец, където Кукула стреля с глава, но Мартин Шейтанов спаси.

Кукула излезе сам срещу Шейтанов в 25-та минута, но не успя да вкара.

Еривалдо проби през трима футболисти на Черноморец в 26-ата минута, след което нахлу в наказателното поле на Черноморец и излезе сам срещу Шейтанов, но стреля встрани от десния стълб.

Черноморец организира добра контраатака в 44-ата минута. Мариян Тонев подаде към Милен Танев, който излезе на добра позиция срещу Християн Василев, но опита триков удар, който не се получи и вратарят на Берое спаси.

Берое поведе в резултата във втората минута на добавеното време на първата част, когато Джунейт Али центрира в наказателното поле на Черноморец, където Октавио стреля от въздуха и прати топката в левия ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов.

Крум Стоянов излезе на добра позиция и стреля от малък ъгъл в 46-ата минута, но Шейтанов успя да спаси.

Берое удвои своята преднина в 48-ата минута. Кукула центрира в наказателното поле на Черноморец, където Октавио отново бе изпуснат и отблизо вкара топката за втори път във вратата на гостите.

Берое получи правото да изпълни дузпа в 60-ата минута. Иван Минчев подаде към Крум Стоянов, който пусна топката покрай Мартин Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря на Черноморец. Наказателният удар бе реализиран от Кукула в 62-ата минута.

Новото попълнение на Берое скъса мрежата на вратата с удара си от бялата точка, като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Шейтанов, който се хвърли в другия ъгъл.

Берое вкара четвърти гол в 78-ата минута, когато Макоута намери Алуин Фал в наказателното поле на Черноморец, а той вкара топката във вратата на Шейтанов.

Берое реализира пети гол в 82-ата минута, когато Стив Фуртадо центрира на първа греда в наказателното поле на Черноморец, където Алиун Фал засече топката и я вкара във вратата на Шейтанов.

Берое отбеляза шести гол в 86-ата минута, когато след добра комбинация Фуртадо взаимодейства с Макоута, който прати топката за шести път във вратата на Черноморец.

Берое бе близо до това да вкара и седми гол в 87-ата минута. Макоута комбинира с Димо Бакалов, който стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Черноморец.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: Християн Василев, Джунейт Али (70` Стив Фуртадо), Илиас Хасани (70` Георги Ангелов), Георги Динков (70` Теди Мезаг), Крум Стоянов (70′ Александър Василев), Иван Минчев (70` Макоута), Божидар Пенчев, Октавио (83` Георги Маджаров), Димо Бакалов, Еривалдо (70` Ибрахима Конте), Кукула (70` Алиун Фал);

Черноморец: Мартин Шейтанов, Слави Шопов, Стоян Сергиев, Стоян Колев, Нуритин Пюскюлю, Валентин Иванов, Жулиен Парушев, Милен Танев, Даниел Ненчев, Мариян Тонев.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое