2. - "А" група
  3. Берое излезе на 4-а позиция след 1:0 над Спортист

Берое излезе на 4-а позиция след 1:0 над Спортист

Иво Иванов донесе победата за тима от Стара Загораоще в 45-ата секунда на срещата.

Берое победи Спортист (Своге) с 1:0 в дербито на новаците от 6-ия кръг на „А” група, което се игра на стадион "Берое" в Стара Загора пред 2 500 зрители. Единственият гол в мача отбеляза Иво Иванов още в 45-ата секунда на срещата. Това бе и най-бързият гол от началото насезон 2009/10.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините от Стара Загора. Ковачев центрира в наказателното поле, Иво Иванов игра с глава и след грешка на вратаря на Спортист, топката се озова в неговата мрежа за 1:0. Последваха скучни 15-ина минути на терена. В 23-ата минута Николай Цветков стреля опасно, но топката не намери целта.

Минута по-късно много добро двойно подаване между Видолов и Жеков завършва с удар на последния от 25 метра, но вратарят на Спортист с последни усилия избива в корнер.

Последваха нови добри положения пред вратата на гостите от Своге. Първо Ортега и Атанасов направиха сериозни пропуски пред вратата на Симеонов, а в 36-ата минута Жеков и Писаров също нямаха късмет пред гола.

До края на полувремето играчите на Спортист организираха една много добра атака, Ивайло Димитров стреля, но Боян Пейков успява да избие топката преди тя да попадне в Ортега.

На полувремето не бяха направени смени в двата състава. В 51-ата минута Спортист стигнаха до отлична голова възможност. Николай Маринов пусна топката успоредно на голлинията, но Искрен Писаров се намеси отлично и изби топката. В следващата атака Коце Видолов намери „коженото кълбо” от воле, но топката срещна горната греда.

В 58-ата минута бившият играч на Берое Николай Харизанов извърши груб фаул и главният съдия му показа втори жълт, респективно червен картон, като тимът на Спортист остана с 10 човека на терена.

Берое не успя да осъществи натиск и гостите можеха да съжаляват в 74-ата минута. Мирослав Андонов бе изведен сам зад защитата на Берое, но стреля на половин метър над вратата.

На два пъти Стойчо Младенов се опита да застраши вратаря на домакините, но не бе точен. До края на срещата възпитаниците на Стефан Колев създадоха още добри положения, но не успяха да ги оползотворят.

Така Берое записа 3 точки в своя актив и се изкачи на 4-а позиция във временното класиране с 11 точки, докато Спортист са 13-и с 4.