3. Берое разби с 2:0 Черноморец в Бургас

Берое разби с 2:0 Черноморец в Бургас

„Зелените“ надиграха категорично домакините

Берое записа поредната си интересна и престижна победа от началото на сезона.

„Зелените“ надиграха с 2:0 като гост Черноморец и е на четири точки от зона Европа, за където към момента се класира Локо (София).

През всичките 90 минути на срещата в Бургас не остана съмнение, че Берое игра по-добре. Гостите имаха много положения за гол, докато Черноморец бе безидеен на терена. Пропуски за „акулите” направиха Георги Андонов, Хайме Браганца и Яни Пехливанов. Веднъж и левият страничен стълб помогна на вратаря на гостите Мартин Теменлиев след удар на Андонов.

В 22-ата минута гостите поведоха чрез Симеон Мечев след грешка в отбраната на Черноморец. Играчът открадна топката от краката на капитана Дянков и отбеляза.

Шест минути след това Стефан Велев подаде към Георги Божанов, който центрира много хубаво към точката на дузпата, където Златинов стреля под сглобката на десния ъгъл и покачи на 2:0.

През втората част мачът се изнерви и бяха показани много жълти картони. В последните секунди пък и Ени Хайри бе изгонен за втори жълт картон.