2. - "А" група
  3. Берое развинти Локомотив в Пловдив - 3:1

Берое развинти Локомотив в Пловдив - 3:1

Берое победи Локомотив (Пловдив), като гост, в първия мач от 4-ия кръг на „А” група с 1:3. След като в понеделник, Локо победи Черно море с 1:0, хората си помислиха, че „пловдивските железничари” са надигнали глава и ще бъдат сериозен конкурент на отборите в „А” група, но днес момчетата на Иван Маринов не показаха нищо интересно и заслужено загубиха от, много добре играещия отбор на Берое.

Берое победи Локомотив (Пловдив) като гост в първия мач от 4-ия кръг на „А” група с 1:3. След като в понеделник Локо победи Черно море с 1:0, четири дни по-късно "смърфовете" вгорчиха уикнеда на феновете си и паднаха безславно от Берое с 1:3.

Голям проблем за домакините и контузията на капитана Димитър Илиев непосредствено преди мача, заради което те останаха без чист нападател.

Завърналият се в "А" група тим от Стара Загора развинти домакините и ги наказа на "Лаута".

Първото полувреме на срещата между двата отбора започна доста скучно, като през първите 15 минути на двубоя футболистите не успяха да сътворят нищо интересно пред двете врати.

Личеше си обаче, че Берое стоеше по-добре на терена. В 16-ата минута старозагорци създадоха и първото положение за гол чрез Слави Жеков, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над горната греда.

До края на първата част Берое продължи да търси попадението във вратата на Акалски, но пропуски направиха Атанасов, Андонов и Слави Жеков.

Тогава се стигна до 41-ата минута, когато Жеков изпълни нарушение близо до страничната линия и намери непокрития Писаров, който откри резултата с глава срещу бившия си отбор.

Преди да завърши първото полувреме отборът от Стара Загора успя да застраши още веднъж много сериозно вратата на Локомотив, но Акалски отрази удара от воле на Андонов.

Така играчите на двата отбора се оттеглиха на почивката само с един гол преднина за Берое.

През втората част се очакваше Локомотив да атакува. Домакините направиха доста силна атака в първите минути на полувремето, чрез Кики и Даксон, но тогава Берое организира контраатака. след която резултатът стана 0:2.Точен за старозагорци бе бившият игра на Ботев и Черно море Георги Андонов, който отбеляза с глава, след като центрирана топка от Жеков достигна до него и той необезпокояван вкара топката във вратата.

След като Берое поведе с този добър резултат, се появиха типичните за българското първенство симулации, бавения на играта (за което вратарят Пейков получи жълт картон), обяснения със съдията, както и много други познати за родния ни футбол приоми, за да бъде опазен резултатът.

Локомотивци се опитваха да атакуват, но всичките им атаки бяха безуспешни. След нова контра на Берое се стигна до ъглов удар, от който падна и третият гол за гостите. В 83-ата минута Слави Жеков центрира от корнер, и прати топката в наказателното поле, където играч на Берое игра с нея и тя стигна до Андонов, който с удар от въздуха се разписа за втори път, а резултатът стана 0:3.

Тогава футболът на стадиона в парк „Лаута” буквално спря, което помогна на Локомотив да отбележи почетно попадение.

Резервата Комленович  стреля с много хубав изстрел от границата на наказателното поле и остави вратаря Пейков безпомощен, с което направи резултата 1:3 минута преди края на редовното време.

За повече обаче нямаше време и мачът в Пловдив приключи.