2. - "А" група
  3. Берое загуби от втория отбор на Динамо (Букурещ) (видео+снимки)

Берое загуби от втория отбор на Динамо (Букурещ) (видео+снимки)

Берое допусна първа загуба по време на зимната подготовка. Пред погледа на членовете на Съвета на Директорите Боян Боев, Илко Русев и Наско Шилигарски "зелено-белите" отстъпиха с 0:1 от втория отбор на Динамо (Букурещ).

Берое допусна първа загуба по време на зимната подготовка. Пред погледа на членовете на Съвета на Директорите Боян Боев, Илко Русев и Наско Шилигарски "зелено-белите" отстъпиха с 0:1 от втория отбор на Динамо (Букурещ). В състава на румънците участие взе и Джорджан Паун от първия тим и именно той отбеляза единственото попадение в срещата в 79-ата минута на мача. За Берое повторен дебют направи завърналият се Георги Андонов, който игра 25 минути в края на мача. Беройци стояха добре и създадоха редица положения, но не успяха да се разпишат.

Срещата се игра при добри условия въпреки излелия се през деня обилен дъжд в Калиста Луксус Резорт Комплекс в Белек. Илиан Илиев започна с Ивайло Иванов на вратата. Пред него от дясно на ляво играха Владислав Ямуков, Ваня Джаферович, Мирослав Енчев и Дюдоне Овона. Като опорен халф игра Ричард Еромоигбе. В халфовата линия от дясно Искрен Писаров, от ляво Давид Каядо и в средата на терена Милен Танев и Слави Жеков. Като нападател игра Рангел Абушев.

Беройци бяха по-актиния тим на терена. В 3-ата минута след отлична атака на Берое от ляво Абушев напредна и навлезе добре в наказателното поле, но вратарят отне топката.

Последваха две опасности за Динамо като при първата топката излезе в аут, а във втората защитата се справи.

В 14-ата минута бе отсъден фаул за Берое по дясното крило. Каядо центрира топка е отклонена от Ваня Джафвеович, но кълбото срещна напречната греда на вратата на Динамо.

Пет минути по-късно Бука организира атака за румънците, но Ваня Джаферович се намеси и успя да изчисти в ъглов удар. След неговото изпълнение не последва нищо опасно за вратата на Иво Иванов.

В 22-ата минута Милен Танев се опита да изведе с далечен пас Давид Каядо, но малко скорост не достигна на португалеца да овладее топката. При следващата атака, опасно нахлу по дясното крило футболист на Динамо, но Джаферович успя да предотврати опасността.

Самсон организира атака за Динамо по дясното крило в 26-ата минута, но Овона овладя топката и изчисти напред.

В 29-ата минута Стефанеско изведе добре Бука, но Ивайло Иванов бе на мястото си и изчисти след удара.

Милен Танев намери добре извеждащо Каядо в 31-ата минута на срещата. Крилото напредна от дясно и центрира в наказателното поле, но защитата на румънците се справи и изчисти в корнер.

В 38-ата минута Слави Жеков пробва да стреля от далеч, но кълбото излезе в аут.

В 43-ата минута при атака за Берое от дясно Писаров центрира в наказателното поле, където Каядо игра с глава с топката. Вратарят Даниел Пена, обаче изчисти. След това кълбото попадна в Абушев, който обаче среля над вратата.

В 44-ата минута след атака от ляво Овона отправи параболичен удър, който падна под напречната греда, но вратарят на Динамо изчисти в корнер. В самия край на първото полувреме след изпълнението на ъгловия удар кълбото попадна в Ричард, който стреля към вратата на румънците, но топката излезе в аут.

След подновяването на играта Динамо задържаше повече топката и при първата опасност играчите на отбора опитаха далечен удър, но Ивайло Иванов внимаваше и изби в кроер. След неговото изпълнение не последва нищо опасно.

В 48–ата минута Берое атакува от дясно, Каядо подаде на Абушев в наказателното поле, но защитата на Динамо изби в ъглов удар. След неговото изпълнение, първоначално защитниците изчистиха, но последва ново центриране на Слави Жеков към далечната греда където Ваня Джаферович игра с топката и вратаря на Динамо спаси.

Последва поредица от корнери за Берое изпълнявани от Слави Жеков. Берое стоеше по-добре от съперника си в тези минути имаше и повече възможности на отбелязване на гол, но късмета в завършващата фаза не бе на тяхна страна.

В 56–ата минута след тъч за Динамо по десния фланг на атаката топката попадна в Бука, който направи ефектна странична ножица, но кълбото излезе в аут.

Минута след това при атака на Берое от дясно, Ямуков навлезе в наказателното поле и опита удар, който бе блокиран, последва нов шут от Милен Танев, но защитата успя да изчисти напред.

Много добра атака организираха беройци с 59-ата минута когато Писаров напредва от дясно, навлезе към центъра на наказателното поле, подаде на доближаващият го по фланга Ямуков. Последният стреля към вратата, но стражът на Динамо се справи и изби в корнер. След изпълнението на корнера нисичкият Милен Танев се извиси над всички, но топката излезе в аут.

В 62–ата минута при контраатака за румънците и последвал удар топката излезе в аут. След неговото изпълнение Берое загуби кълбото, футболистите на Динамо стреляха от границата на наказателното поле, но кълбото излезе в аут.

Завърналият се в Берое Георги Андонов направи повторен дебют със зелената фланелка в 65-ата минута когато замени Рангел Абушев.

В 74-ата минута при атака на Берое от дясно, Писаров подаде в центъра на Жеков, който разтегна играта на ляво където Каядо, отрави хубав диагонален удар. Топката се удари от вътрешната страна на гредата, но не мина гол линията.

В 79–ата минута резултатът стана 1:0 в полза на Динамо II (Букурещ). Паун напредна по лявото крило, навлезе към наказателното поле, премина през двама защитници и среля ниско към вратата на Ивайло Иванов, пращайки топката в мрежата.

В последните 10 минути беройци стояха по-добре на терена, но не успяха да изравнят резултата.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби