2. - "А" група
  3. Безяк без гол близо 9 часа

Безяк без гол близо 9 часа

Нападателят на Лудогорец Роман Безяк се намира в сериозна дупка

Нападателят на Лудогорец Роман Безяк се намира в сериозна дупка. Само година, след като направи фурор в Лига Европа, вкарвайки 6 попадения и завършвайки сезона в А група с 13, словенецът удари дъното. 26-годишният футболист не е намирал мрежата на противниковите вратари вече 530 минути във всички турнири или близо 9 часа. Таранът, който бе оценяван между 5 и 10 милиона от ръководството на Лудогорец, все още няма гол през 2015 година. За последно той се разписа при гостуването на Марек (4:0) на 31 октомври 2014. Двубой, който "Господари на ефира" определиха като съмнителен заради странното поведение на футболистите на дупничани.

През този сезон Безяк имаше още една дълга серия без гол между юли и септември - 390 минути. Досега в престоя си в Лудогорец националът на Словения никога не е имал толкова продължителна голова суша.

Владо Стоянов пък прекъсна серията си без допуснат гол в А група. Той успя да опази вратата си суха 474 минути в елита. Ако добави обаче и мачовете за купата, то минутите стават 698 или близо 12 часа. Любопитно е, че националът има на сметката си през този сезон забележително постижение. Той е изиграл 36 срещи във всички турнири, като в половината от тях не е инкасирал попадение.