БФС нищи съдийство в Разград

В четвъртък ще стане ясна съдбата на Александър Костадинов и Станислав Тодоров

Съдийската комисия ще гледа в четвъртък под лупа отсъжданията на рефера Александър Костадинов в първия 1/8-финал за купата "Лудогорец" - "Берое" (2:1). Старозагорският клуб пусна жалба и спорните ситуации ще бъдат разнищени в детайли от комисията.

Предварителни информации гласят, че има основания арбитърът да бъде наказан. Въпросът е как ще бъдат изтълкувани решенията му в полемичните положения, пише "Труд".

Също в четвъртък ще бъдат обявени нарядите за следващия кръг на "А" група и ще се разбере кой съдия ще надува свирката във винаги взривоопасното дерби "Левски" - "Литекс" на "Герена" в събота.

Ще стане ясно и дали арбитър №1 Станислав Тодоров наистина е реабилитиран. Правата на шуменския рефер бяха спрени след скандалния мач "Черно море" - ЦСКА (2:1). По-късно обаче Съдийската комисия ги възстанови. Ако Тодоров фигурира в нарядите за предстоящия кръг, значи греховете му са били измерени с тежестта да пропусне по един кръг за първенството и за купата на България.