2. - "А" група
  3. Черно Море смаза Спартак (Варна) с рекордното за това дерби 5:0

Черно Море смаза Спартак (Варна) с рекордното за това дерби 5:0

Черно Море смачка Спартак с 5:0 за едно полувреме. Това стана във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов. Това е мач номер 60 между двата тима, като на стадиона има около 7 000 зрители, предаде репортер на „Нов Спорт”.

Черно Море смачка Спартак  с 5:0 за едно полувреме. Това стана във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов. Това е мач номер 60 между двата тима, като на стадиона има около 7 000 зрители, предаде репортер на „Нов Спорт”.

Мачът започна по-добре за Черно море като в 10-ата минута Георги Илиев навлезе в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Николов. 5 минути по-късно попадение на Мирослав Манолов бе отменено заради засада. Последва хубав удар на Моралес от Спартак, който мина над напречната греда на Илчев. В 29-ата минута Йордан Юруков стреля от пряк свободен удар, вратарят Николов спаси, след което се стигна до сблъсък между Манолов и Иванович.
Съдията Спасов показа жълти картони и на двамата. В 36-ата минута много силен удар на Андре бе отразен невероятно от вратаря на Спартак в ъглов удар. До края на първата част добри възможности за Черно море се откриха пред Фернандес и Илиев, но те не успяха да ги реализират. През втората част символичните домакини от Черно Море буквално смачкаха своя противник и вкараха цели пет попадения в мрежата на Николов. Голеадата започна от Миро Манолов, който откри резултата в 51-ата минута, след като пое топката пред наказателното поле на Спартак и с плътен удар изведе Черно Море напред в резултата. В 56-ата минута Велимир Иванович от Спартак бе изгонен, заради втори жълт картон и така тимът на Джамбазки остана с човек по-малко на терена.
 В 60-ата минута черномореци направиха много добра атака и след двойно подаване на Георгиев и Илиев отдясно, последва пас към Фернандес, който необезпокояван от никой преодоля Николов и удвои резултата. В 73-ата минута Георги Илиев напомни за най-добрите си години във футбола и вкара за 3:0 с гол от фаул. В 75-ата минута Фернандес вкара второто си попадение в мача, а в 80-ата минута Тодор Колев засече топката с глава и я прати в мрежата на Николов, за да оформи крайното 5:0. Този резултат е абсолютен рекорд във варненското дерби.