2. - "А" група
  3. Черно море страда 88 минути, но излъга Миньор за 1:0

Черно море страда 88 минути, но излъга Миньор за 1:0

Георги Илиев донесе победата, пернишкият тим изпусна фантастични положения за гол.

Черно море постигна изстрадана победа с 1:0 и късен гол в 88-ата минута срещу гостуващия тим на Миньор в мач от шестия кръг на „А” група. Футболистите на Миньор създадоха всичко по-опасно и атрактивно пред противниковата врата в рамките на 90-те минути.

Играчите на Тони Велков имаше за какво да съжаляват, след като сами срещу вратаря чисти положения пропуснаха Румен Трифонов и Велимир Иванович, а Горан Янкович през втората част разтърси дясната греда на Илко Пиргов. В крайна сметка Георги Илиев реши спора с гол в 88-ата минута, който дойде след секунди на невнимание в отбраната на Миньор.

Срещата започна с известна нервност в действията и на двата отбора. В действията и на двата състава в началото на мача преобладаваха по-груби от необходимото прийоми. За твърдата си игра играчите на Миньор бяха санкционирани с три жълти картона още в първите 15 минути на срещата.

В рамките на първите 20 минути реални голови възможности нямаше и пред двете врати. След кратките минути на опознаване Черно море се настани по-трайно в половината на съперника си, но сгъстената отбрана и бързите контраатаки на „чуковете” държаха играчите на Велизар Попов нащрек. Очаквано движещата сила в редиците на „моряците” бе Александър Александров Алекс, който на няколко пъти центрираше опасно към свои съотборници в наказателното поле на гостите.

Гостите напомниха за себе си в 27-ата минута, когато Велимир Иванович пропусна да се открие резултата, след като се бе озовал на чиста позиция очи в очи с Илко Пиргов, но явно вратата му се видя тясна и прати кълбото от около три метра в аут. Само седем минути по-късно и Румен Трифонов изпусна златна възможност да отбележи за Миньор. Той също бе изведен сам срещу вратаря на „моряците”, но не успя да овладее кълбото и прибързаният му удар нямаше достатъчно сила за да затрудни Пиргов.

Въпреки активността си Черно море не успя да създаде чиста възможност и двата тима се оттеглиха на почивката при 0:0. След почивката срещата продължи оттам, където бе спряла с постоянен натиск на домакините. „Моряците” се впуснаха в неспирни атаки, които обаче бяха лишени от решаваща точност в завършващата фаза. Всеки подстъп на „моряците” приключваше със сигурна намеса на компактната отбрана на „Миньор”. Подобно на сценария преди почивката Миньор разчиташе предимно на бързи контри, които се оказаха отлично средство срещу обсадата на, която бяха подложени.

Повратен за отбора на Миньор момент се оказа влизането на Горан Янкович, който създаде двете най-добри възможности за гостите. В 74-ата минута сръбският халф с далечен удар стресна играчите на Черно море, а 10 минути по-късно Янкович разтърси дясната греда на Пиргов. Малшансът определено бе налегнал състава на Миньор, който не успя да реализира нито една от поне петте чисти ситуации в противниковата половина.

В последните минути по всичко личеше, че мачът ще завърши без попадения, но Георги Илиев бе на друго мнение и в 88-ата минута изведе домакините напред в резултата. Илиев получи истински подарък от защитата на „чуковете”, след като несигурна намеса на вратаря Ивайло Иванов, Илиев вкара в опразнената врата.