2. - "А" група
  3. Черно море възкръсна след 4:2 над Локо (Сф)

Черно море възкръсна след 4:2 над Локо (Сф)

Черно море възкръсна от кризата, в която се намираше от началото на първенството, взимайки скалпа на Локомотив (София) в напрегнат и динамичен мач от 12-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Тича” във Варна. Домакините, които изиграха безспорно най-добрия си мач от старта на шампионата тотално надиграха своя съперник и заслужено победиха с 4:2.

Даниел Георгиев откри резултата в 23-ата минута, а в 36-ата минута Миро Манолов удвои преднината на „моряците”. Две минути по-късно Иван Бандаловски намали на 1:2, а в 44-ата минута Домакинов отбеляза нов гол за Черно море. Даниел Георгиев се разписа с втори гол в 88-ата минута, а в първата минута от даденото продължение Марчо Дафчев оформи крайното 4:2.

Футболистите на Велизар Попов започнаха по-уверено срещата, но гостите бързо напипаха верния ритъм. Двата отбора се впуснаха в люта битка на надиграване, в която почти всяка атака завършваше с удар към вратата.

Минута след първия съдийски сигнал Миро Манолов напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Жоро Илиев пробва да засече със странична ножица, но не успя да уцели топката. Две минути по-късно Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, негов съотборник  чукна топката и тя срещна левия страничен стълб на Галев.

„Железничарите”, които бързо се мобилизираха реализираха първата си атака в 10-ата минута, когато Мартин Камбуров отправи слаб удар по земя право в ръцете на Илко Пиргов.

Две минути по-късно Камбуров пусна към Митев, който стреля, но стражът на „моряците” отново се прояви с отлична реакция.

В 16-ата минута голмайсторът на „железничарите” се пласира добре напред и стреля към вратата на Пиргов, но стражът отново бе непоколебим. Малко по малко ентусиазмът на гостите спадна, потушен от напористата игра на Черно море.

Футболистите на Велизар Попов логично откриха резултата в 27-ата минута, след като Георги Илиев пусна хитро към Даниел Георгиев, който с глава простреля Валентин Галев.

Шест минути по-късно Георгиев пропусна да отбележи втори гол, след като засече добро центриране на Ели Маркес.

В 35-ата минута Миро Манолов излезе очи в очи срещу Галев, но стражът го фаулира, за което главният съдия Николай Йорданов посочи бялата точка. Миро Манолов не сбърка при изпълнението на дузпата и удвои преднината на своя отбор.

Две минути по-късно тимът на Драгомир Окука се върна в мача с гол на Иван Бандаловски. Мартин Камбуров отправи опасен удар от фаул, Пиргов изби връхлитащата топка, която обаче попадна в Бандаловски. Той стреля, Илиев опита да отклони с глава, но коженото кълбо се озова във вратата на Пиргов.

В 44-ата минута „моряците” стигнаха до нов гол, след като Илиев центрира от пряк свободен удар, а Домакинов се извиси над останалите и изпрати топката в мрежата.

Така след изключително атрактивни 45 минути игра двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 4:2.

През втората част темпото не спадна, но отново домакините диктуваха правилата на играта.

В 54-ата минута Дафчев стреля остро от пряк свободен удар, но топката премина вдясно от вратата на Пиргов. Десет минути по-късно футболистите на Велизар Попов пропуснаха невероятна възможност да направят преднината си по-убедителна. Грешка в защитата на Локо подари топката на Георгиев, който стреля, но топката премина вдясно от вратата на Галев.

Като цяло „моряците” доминираха на терена и тотално пресираха своя съперник.

В 76-ата минута Балдовалиев стреля от малък ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 87-ата минута Даниел Георгиев се размина на косъм с възможността да се разпише с второ попадение, след като надбяга защитата на Локомотив и сам срещу вратаря не успя да уцели рамките на вратата.

Минута по-късно капитанът на „моряците” се реваншира за пропуските си и отбеляза нов гол за своите.

Това не обезкуражи футболистите на Локомотив, които все пак стигнаха до гол в първата минута от даденото продължение. В 91-ата минута Дафчев засече центриране в наказателното поле, спря топката на гърди и простреля Илко Пиргов.

Така Черно море надделя в зреличен и динамичен двубой и заслужено се поздрави с трите точки.