2. - "А" група
  3. ДРАМА В КЪРДЖАЛИ: Арда изпусна нелепо ЦСКА, Кайседо попари домакините с гол в 92-ата минута (ВИДЕО)

След този резултат е ясно - Лудогорец ще зимува на върха

ЦСКА и Арда завършиха наравно 2:2 в отложен мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Арена Арда" в Кърджали. С два гола за "червените" блесна Жорди Кайседо, който се разписа по идентичен начин в добавеното време на двете полувремена.

ЦСКА се настани в половината на домакините от самото начало и нареди няколко опасни положения още в първите минути. Още преди да е изтекла петата минута от началото на срещата "армейците" можеха вече да водят в резултата - Мухар изведе Кайседо с прекрасен пас, еквадорецът овладя топката и стреля от движение от над 20 метра, топката прехвърли вратаря на Арда Караджов, но рикошира в напречната греда.

Домакините също погледнаха към вратата на ЦСКА, но защитата пред Димитър Евтимов успешно се справяше с опасностите.

В 13-ата минута Баи, Мазику и Жеферсон комбинираха отлично по лявото крило, Брадли пусна към нахлуващия Йоан, но топката мина над вратата на домакините. Шест по-късно отново Мазику центрира отдясно, Баи засече с глава, но не успя да застраши Караджов.

В 25-ата минута Йомов опита удар от близка дистанция, но отново Караджов бе на мястото си и улови сигурно. Пет по-късно Спас Делев се откъсна зад защитата на ЦСКА и падна в наказателното поле след съприкосновение с Юрген Матай. Първоначално бе отсъдена засада, но впоследствие след консултация с ВАР реферът Ивайло Стоянов изненадващо посочи точката за изпълнение на дузпа. От бялата точка бившият футболист на "армейците" Тонислав Йорданов бе точен и откри резултата.

Неочакваното попадение изненада "червените" и те трудно стигаха до чисти положения пред вратата на Арда. В продължението на първата част обаче Чатакович центрира отлично от фаул в наказателното поле, където Кайседо засече безпощадно с глава и отблизо направи 1:1.

Малко след началото на второто полувреме Спас Делев отново се свлече в наказателното поле на ЦСКА, опитвайки да си спечели втора дузпа, но този път положението бе подминато. В 55-ата минута обаче влезлият като резерва Иван Коконов отново даде аванс на домакините след силен удар от границата на наказателното поле - 2:1 за Арда.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов пусна в игра Калоян Кръстев и Яник Вилдсхут в опит да раздвижи нападението и така ЦСКА заигра с двама нападатели.

В 63-ата минута именно нидерландецът шутира мощно, след като Кайседо му върна с гръб към вратата, но Караджов изби в корнер. Отново Вилдсхут бе в центъра на събитията в 72-ата минута, когато напредна отляво, влезе в наказателното поле и стреля на два пъти, но топката бе блокирана и не успя да стигне до вратата.

В 76-ата минута пък Мухар финтира противник в пеналта, шутира в далечния ляв ъгъл, но топката отново не попадна в целта.

В игра се появи и Бисмарк Чарлс на мястото на Йоан Баи и ЦСКА натисна в тъсене на равенство. Домакините започнаха да бавят играта, но в продължението на двубоя отново Жорди Кайседо излезе на сцената, отново засичайки с глава центриране от файл - 2:2.

Следващият мач на ЦСКА е в понеделник (20 декември), когато на стадион "Българска армия" гостува тимът на Лудогорец в отложена среща от 3-ия кръг на Първа лига. Мачът е с начален час 16:30 ч.

АРДА - ЦСКА 2:2
1:0 Йорданов 31
1:1 Кайседо 45+2
2:1 Коконов 56
2:2 Кайседо 90+

СТАРТОВИ СЪСЪТАВИ

АРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 98. Тонислав Йорданов, 81. Атанас Зехиров

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 11. Хамза Чатакович, 24. Карло Мухар, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо, 3. Жеферсон