2. - "А" група
  3. Етър тресна Славия в последните секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Етър тресна Славия в последните секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Успехът е първи за "виолетовите" от 25 години насам на "Овча купел"

Новакът Етър победи Славия като гост с 2:1. Победата за отбора от Велико Търново дойде в последните секунди на мача.

В 16-ата минута "белите" стигнаха до първия гол в мача. Иван Минчев центрира отлично в наказателното поле, където Стефан Велков се оказа най-съобразителен и с глава прати кълбото в мрежата на Етър.

В края на първата част Андреа Христов направи изключителна грешка, а от нея се възползва Иван Стоянов, който отне топката от краката на младия бранител и веднага подаде към Бадара, а той с едно докосване прати кълбото в мрежата.

Второто полувреме започна с натиск на Славия. В 47-ата минута Ивайло Димитров направи сериозен пропуск. Той бе изведен от Омар Абуд, но нападателят стреля силно над вратата. В 58-ата минута Йордан Апостолов пробва шут от далечна дистанция, но топката мина встрани от целта.

В 79-ата минута Стефан Велков имаше шанс да вкара втория си гол в срещата, но ударът му с глава мина малко над гредата. В 86-ата минута резервата Владислав Узунов беше много близо до гол, но ударът му бе майсторски спасен от Христо Иванов, който и днес се отличи с много силни намеси под рамката на вратата на Етър.

След като беше изтегло редовното време Димо Атанасов проби от ляво и пусна топката към Иван Петков, който отблизо я вкара за крайното 1:2.

Славия губи трето поредно домакинство след загубите от Берое и Ботев, докато "болярите" нямат загуба в трети мач навън след хиксовете с Витоша (Бистрица) и Дунав.

Успехът е първи за "виолетовите" от 25 години насам на "Овча купел".
Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.