2. - "А" група
  3. Глътка въздух за Славия и Вили Вуцов - 2:1 срещу Сливен

Глътка въздух за Славия и Вили Вуцов - 2:1 срещу Сливен

Попаденията за столичани отбелязаха Жуниор и Тодор Колев през първата част. Гол на надеждата за „воеводите” отбеляза Деян Христов, но той се оказа недостатъчен поне за точка в София.

Славия победи гостуващия в „Овча купел” отбор на Сливен в мач от шестия кръг на „А” група с 2:1. Попаденията за столичани отбелязаха Жуниор и Тодор Колев през първата част. Гол на надеждата за „воеводите” отбеляза Деян Христов, но той се оказа недостатъчен поне за точка в София. Славия записа едва втора победа от началото на сезона, докато Сливен продължи слабата си серия далеч от дома.

„Белите” поеха инициативата в началото на срещата, но първоначалните опити на домакините не бяха белязани с особен успех. В първите минути Славия сътвори две центрирания в полето на Иван Георгиев, но подаванията не успяха да намерят играч в бял екип. Непосредствено след това гостите отвърнаха с плах удар от разстояние, който не пръв поглед не трябваше да затрудни Мболи, но стражът изпусна кълбото. За негово щастие нямаше кой да се възползва от подарената възможност.

В 9-ата минута обаче Славия пречупи съперника. Основни действащи лица за първия гол бяха Тодор Колев, чието подаване намери зад гърба на отбраната Жуниор, който с прехвърлящ удар прати топката над Георгиев и право в мрежата му за 1:0.

След гола Сливен успя да се окопити и започна да натиска съперника си. В немалка част от първото полувреме инициативата бе в ръцете на „воеводите”, които организираха множество атаки, но при почти всички от тях липсваше последният пас, а това лиши гостите от доста на брой обещаващи положения. В 29-ата минута Борислав Стойчев успя да се разпише във вратата на Сливен, но голът му бе отменен почти моментално заради засада.

В 42-ата минута изстрадалите в първите пет кръга домакини, като че ли решиха мача в своя полза с второ попадение. Нападателят Тодор Колев реализира с воле от непосредствена близост, след отлично подаване от дясното крило на Галин Иванов. Секунди по-късно Колев потърси дузпа, но бе санкциониран с жълт картон за падането си в наказателното поле на Сливен.

След паузата домакините се впуснаха в настървени атаки към вратата на гостите. С редица потенциално опасни атаки „белите” държаха противника далеч от своята половина. През второто полувреме „воеводите” бяха далеч по-пасивни, но въпреки това успяха да върнат един гол благодарение на Деян Христов, който се разписа с глава след добро центриране на свой съотборник. Това обаче бе най-доброто, което успяха да сътворят гостите пред вратата на Славия. В 67-ата минута Борислав Стойчев спаси своя тим от трети гол, когато изби топката от крака на приготвилия се да стреля Павле Попара.

В оставащите минути на мача играта отново се преориентира към средата на терена, където по-ефективни бяха играчите в бяло. В последните минути гостите се поразбързаха в търсене на изравнителен гол, което обаче можеше да им изиграе лоша шега. Славия продължи да атакува опасно, а при едно положение Дюлгеров стреля силно от воле и само добрата реакция на Иван Георгиев  успя да запази топката извън мрежата.

В крайна сметка до нови попадения не се достигна и Славия успя да вземе глътка свеж въздух с победата над Сливен в мач от шестия кръг на „А” Група. Победата за белите е втора от началото на сезона и може би ще спомогне за по-спокойна работна обстановка в столичния тим в оставащите срещи от есенния полусезон. Слабата игра на Сливен през второто полувреме показа, че пред новия старши треньор Деян Петков.