2. - "А" група
  3. И последният в Швейцария се подигра с Локо (Мездра)

И последният в Швейцария се подигра с Локо (Мездра)

Преди няколко дни мездренчани загубиха също с 0:5 от Йънг Бойс

Втора поредна тежка загуба записа отборът на Локомотив (Мездра) по време на петдневния си лагер в Швейцария. Тази вечер „железничарите” загубиха с 0:5 от последния в швейцарското първенство тим на Аарау. Срещата, която се игра на стадион „Брюгфийлд, премина под пълната диктовка на домакините, които владееха инициативата през всичките 90 минути. Преди няколко дни футболистите на Войн Войнов бяха разгромени със същия резултат от Йънг Бойс.

Домакините откриха резултата още в 22-ата минута чрез швейцарския босненец Емир Синанович, а четири минути преди края на първата част отново 21-годишният дългуч направи резултата 2:0. През втората част натискът на играчите на Аарау стана още по-силен и те отбелязаха още две попадения. В 71-ата сърбинът Иван Пейчич, който преди две години премина в немската част на Швейцария от македонския Работнички, направи преднината на своя тим класическа. Само минута по-късно камерунецът Патрик Бенгондо вкара четвърти гол, а в последната минута на добавеното време отново той оформи крайното 5:0.

Тимът на Аарау се намира на последното 10-о място в тамошната Акспо Супер Лига с актив от 7 точки след първите 16 кръга. Локомотив (Мездра) пък заема 12-ата позиция в "А" група с 12 точки.

Нападателят на Локо (Мездра) Борислав Хазуров, който е с основна вина за спечелените четири победи от началото на сезона, пък не игра заради контузия.

Утре играчите на Войн Войнов се прибират в България. Отборът на Локомотив ще продължи подготовката си в Мездра за мача от 13-ия кръг на "А" група срещу Сливен.

Локомотив: Йордан Линков, Цветан Зарев, Станимир Господинов, Николай Христозов, Здравко Станков, Виктор Софрониев, Даниел Моралес, Страти Илиев, Димитър Петков, Георги Каранейчев, Любомир Тодоров (Анатоли Тодоров, Боян Гайтанов, Владислав Узунов, Иван Минчев)