2. - "А" група
  3. Илиан Илиев: Левски (Карлово) не е дразнител

Илиан Илиев: Левски (Карлово) не е дразнител

Треньорът на Берое Илиан Илиев изказа задоволството си от убедителната победа в първата контрола на тима. Вчера старозагорци разбиха с 4:0 аматьорите от Левски (Карлово). Наставникът заяви, че е по-доволен от играта на отбора през първото полувреме, независимо, че тогава възпитаниците му отбелязаха само едно попадение. Ето какво заявиха Илиев за Beroe Online.

"За първата контрола мога да кажа, че Левски (Карлово) не е дразнител. Исках повече да владеем топката и да правим това, което се опитваме в тренировките - повече атаки по фланга. Въпреки, че второто полувреме вкарахме повече голове съм по-доволен от първото, тъй като хората, които играха тогава правеха това което искаме. Имаме добри флангови футболисти, бързи. Другото е, че Захари Димитров и Денислав Симеонов не бяха достатъчно агресивни в пеналта, където можеха да завършат ситуациите. Но пак казвам - този отбор не е дразнител. Исках да владеем топката в това топло време. Лошото е, че изпуснахме доста ситуации, но за първа контрола долу-горе е добре. През второто полувреме нямахме организация като отбор", бяха първите думи на наставникът на старозагорци.

"Гутиерес игра цял мач, защото Иво Иванов е болен, а Зафиров получи контузия в глезена на вчерашната тренировка след сблъсък със Сашо Александров. На този етап не мога да кажа повече за Гутиерес. Нека го видим в събота срещу Спартак (Пловдив), срещу един отбор който ни победи на този терен преди година. Макар, че в контролите не са толкова важни резултатите. През първото полувреме дори да не бяхме отбелязали гол щях да съм по-доволен от него в сравнение с второто. Искаме да видим защитниците под натиск, особено Гутиерес да срещне по-класни футболисти и тогава можем да съдим. Иначе като първи индикации добре скача, бърз е, повратлив, долу-горе играе правилно тактически. Тези неща са важни, но пък искам да го видя как ще се справи срещу по-опитни и класни футболисти. Същото важи и за другите. Днес нямаше как да вкараме Слави Жеков и Коце Видолов, нали трябваше да видим Николич и Хаджииванов. Тях ги знаем какво могат и ги оставих да почиват. След мача със Спартак ще вземем решение кои от играчите на проби ще останат в отбора и ще подпишат договори", заяви Илиев.

Разкритие: Нов силен човек в Левски