2. - "А" група
  3. Класически Черно море посочи на Спортист пътя към "Б" група (видео)

Класически Черно море посочи на Спортист пътя към "Б" група (видео)

"Моряците" нямаха проблеми на "Тича" срещу отбора от Своге - 3:0

Черно море не срещна проблеми срещу Спортист (Своге) при днешното си домакинство на „Тича”.

Пред 600 зрители „моряците” записаха успех с 3:0 и се реваншираха частично на верните си фенове за отпадането през седмицата в турнира за Купата на България. Варненци паднаха от Калиакра в четвъртфиналите на турнира след изпълнение на дузпи.

Гостите от Своге пък претърпяха 6-а загуба през пролетта и „шоколадите” почти сигурно ще играят в „Б” група през следващия сезон.

Любопитното бе, че и трите попадения в мача паднаха след удари с глава. Попаденията за тима на Велизар Попов отбелязаха Тодор Колев, Танко Дяков и Даниел Димов.

Двубоят започна с домакински натиск на възпитаниците на Велизар Попов. Още в 3-ата минута удар на Александров мина на метър покрай вратата, а малко по-късно шут на Аврамов бе отразен с вещина от вратаря на Спортист Стоянов.

В 16-ата минута логичното се случи и „моряците” поведоха в резултата. Юруков центрира отдясно и Колев, оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле, бе точен с глава за 1:0.

Последваха нови далечни удари на Юруков и Борносузов, които не намериха целта.

В 39-ата минута гостите от Своге бяха близо до изравняването. Пиргов не се намеси добре при една дълга топка, коженото кълбо попадна на крака на Бижев, който не намери опразнената врата.

До края на полувремето Аврамов бе близо до втори гол за Черно море, но не бе точен от добра позиция.

В началото на втората част Димитров имаше добра възможност за изравняване, а хубав шут на Юруков от фаул бе спасен от Стоянов. В 66-ата минута лявото крило на варненци направи фрапантен пропуск от 5 метра, след като не намери добре топката и не успя да удвои преднината на своя отбор.

В 73-ата минута домакините решиха всичко в мача. Маркес центрира отдясно и централният защитник Дяков с глава направи 2:0. След още няколко пропуска домакините направиха резултата класически.

В 83-ата минута резервата Маркес отново се отличи с добро центриране и Димов за трети път намери мрежата на „шоколадите”. Минута по-късно вратарят на гостите Стоянов можеше да си отбележи куриозен автогол, но със сетни сили успя да не допусне коженото кълбо за пореден път във вратата си.

Черно море записа поредната си победа на „Тича”. Тимът все още няма поражение на собствен терен през сезона.

След постигнатите три точки Черно море има 36 в актива си, колкото е и 6-ият в подреждането Миньор. Спортист са 15-и с 12, на цели 9 от спасителната 13-а позиция.